A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  4109
  • Vendlindja:
  • Preshevë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 31 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Luani ♌
BIOGRAFIA: Gold AG është një këngëtar dhe autor këngësh shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Arian Agushi (Gold AG) ka kaluar 10 vjet të fëmijërisë në Preshevë, pra në vendlindjen e babait, gjyshit, stërgjyshit e tij. Ka jetuar dhe është rritur si çdo fëmijë tjetër shqiptar i asaj ane. Babai i tij vdiq kur i kishte 6 vjet dhe që atëherë e deri tash jeton me nënën e tij, të cilën e ka gjënë më të shtrenjtë në botë. Arian Agushi i njohur si Gold AG karierën e tij e filloi si 13 vjeqar, ai shkollën fillore e ka filluar në Preshevë, ndërsa n...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

(0) 🆕

Profili

Twiter

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare

Në Dukagjin (2017)

Armikut Si Përulet (2015)

Nguce Ananin (2014)

Goldi Ta Kall (2013)

Bonu Vetvetja (2012)

Urime Shqiperi (2012)

Realiteti (2011)

The Goldfather (2011)

Aga In Da Hause (2010)

Amaneti (2009)


» Dërgo Një Këngë »

Urime Ditëlindjen
Vëlla E Motër
Shqiptar
Dashnia E Nanes
Shqiptar 2
Babë
Shqipja Ne Valle
Djali I Ushtarit
Mas Miri
Armikut Si Perulet


Përkthime (2)


Artistë Të Ngjashëm:

Mc Kresha

Skivi

Getoar Selimi

Lyrical Son

Majk

BimBimma

Elinel

2Ton

Ledri Vula

Cozman


Tags: Gold Ag, Gold-Ag, Goldag, Golld Ag, Gol Ag, Goldi Ag, Goold Ag, Night Rappers

Gold AG në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë
teksteshqip.com © 2007 - 2018