Më mbaj mend (për 1 muaj)


Afrim Muçiqi & Gold AG - Moj Kosovë Mriz Me Zana
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Moj Kosovë Mriz Me Zana".
3. Video është e këngës "Moj Kosovë Mriz Me Zana", por nuk këndohet nga Afrim Muçiqi & Gold AG.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Afrim Muçiqi & Gold AG - Moj Kosovë Mriz Me Zana  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  2

Këngë e albumit:

"N'dardani Bjen Ni Tupan"

Komente

Asnjë Koment

10/12/2017

2017-12-10T15:04:09+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Moj Kosovë Mriz Me Zana" kënduar nga Afrim Muçiqi & Gold AG.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Afrim Muçiqi & Gold AG i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Shemi (Ilirët) - Moj Kosovë Mriz Me Zana

Moj Kosovë Moj Mriz me Zana
500 Vjet tuj pre Sulltana
500 Vjet para konopit
500 vjet ne gryk te topit
500 vjet qiellin e nxin
500 vjet xhamë e vetimë

2x
Luftë me turk e luft me shka o
gjak bajlozash tuj u la

Hiqmi knej tank e helmeta
mos mu turr me bajoneta
mos ma shtyj deren me zor
mos mi prek djepat me dor
Pushken n dore n bofsha me kap
Ti kom kall sarajet flak

2x
Qka tka gjet nuk din me tha oo
Ta baj varrë Serbin n'tetan

Gjemojnë malet e ktij trolli
dojn me dal herojt prej vorri
me ja kput prangat vatanit
me ja pre qafën sulltanit
kullat shkret don me jau lan
se driten e diellit o ma kan nxan

Tanë Kosova n'gjak do t'lahet
kurr shqiptari shka nuk bahet
Tanë kosova n'gjak do t'lahet
kurr shqiptari shka nuk oooo shka nuk bahet

Shkroi: Astrit Robaj

Sinan Gashi, Edonis Gashi & Taulant Gashi - Moj Kosovë Mriz Me Zana

Moj Kosovë Moj Mriz me Zana
500 Vjet ke pre Sulltana
500 Vjet para konopit
500 vjet ne grykën e topit
500 qiellin e nxin hej
500 vjet xhamë e vetimë
Luftë me turk edhe luft o me shka
se gjak bajlozash o jena la

Hiqmi ktej tankse e helmeta
mos mu turr me bajoneta
mos ma shkel derën me zor
mos mi kthe djepat në vorr
n'bofsha ndorë pushkën me kap
hej ti kom kall sarajet nalt

2x
Qka tka gjet o sdin o me m'than
se ta baj varrë Serbin n'tetan

Gjemojnë malet e ktij trolli
dojn me u qu herojt prej vorri
me ja hjek prangat vatanit
me ja pre qafën sulltanit
kullat shkret don me jau lan
se driten e diellit o ma kan nxan

Tanë Kosova n'gjak o do t'lahet
kurr shqiptari shka nuk bahet
Tanë kosova n'gjak o do t'lahet
kurr shqiptari shka nuk oooo shka nuk bahet
Më Shumë Këngë Nga Afrim Muçiqi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë