Më mbaj mend (për 1 muaj)

Akullthyesit - Cila Je? Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  7

Qeshjet ledhatojne trishtimin dhe duart prekin,
si te jete per ne e fundit here
ndjehesh ti pak me e rritur

Dhe une djale qe te peshperis
“Hej vajze e imja je?”

Jeta eshte nje shkalle mbi re me kujtimet te hedh larg,
ti me ulesh prane dhe s’flet une i ndrojtur s’pershendes,
neper dhemb te pyes:
”Hej vajze, ti kush je?”

Ti je ndjenje e ngrohte qe shkkon e vjen,
me ledhaton kur prane ti je,
ne cdo moment te shoh me largon,
cila je vajze nuk te njoh.Akordet:

GJITHNJE SOL-,SIb,DO-,RE

STROFA 1
SOL- Sib DO- RE
QESHJET LEDHATOJNE TRISHTIMIN DHE DUART PREKIN
SOL- Sib DO- RE,SOL- Sib DO-
SI TE JETE PER NE E FUNDIT HERE NDJEHESH TI PAK ME E RRITUR

RE SOL- DO- RE
DHE UNE DJALE QE TE PESHPERIS "HEJ VAJZE E IMJA JE?"

STROFA 2
JETA ESHTE NJE SHKALLE MBI RE ME KUJTIMET TE HEDH LARG
TI ME ULESH PRANE DHE S'FLET UNE I NDROJTUR S'PERSHENDES
NEPER DHEMB TE PYES:"HEJ VAJZE, TI KUSH JE?"

REFRENI

TI JE NDJENJE E NGROHTE QE SHKON E VJEN
ME LEDHATON KUR PRANE TI JE
NE CDO MOMENT TE SHOH ME LARGON
CILA JE VAJZE NUK TE NJOH

G.M.STUDIO,TIRANE
Lead,Rhythm& Bass Guitar, Gent Myfatarj
Drums:Ermir Dyrmishi
Piano & Keybords:Bledi Shishmani

Akullthyesit - Cila Je?
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Cila Je?".
3. Video është e këngës "Cila Je?", por nuk këndohet nga Akullthyesit.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Akullthyesit:


Komente 0