Live Video

Alban Jashari - E Persosur  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

17/11/2013

2013-11-17T19:34:34

Muzika:

Alban Jashari

Teksti:

Arsim Bunjaku

Orkestrimi:

Hysni Klinaku

Pjesëmarrëse në

Musical-Fest 2013
Buzet vetem nje her ti kam puthur
ti shijoje perseri s'pata fat
ishte puthje e shpejte dhe e embel
me vjen keq qe zgjati pake
Nuk te thash as'njeher sa te dua
jo qe z'doja a po s'kisha fjale
e verteta qe ruhet ne zemer
eshte e thelle dhe s'mund te dale

Reff..
E..persosur per mua pa as'nje te met
e..persorur ti ishe perseri ke mbet
e..persorur per mua ky s'eshte komplimet
qe te digjem siq'dua pres ne qdo moment

Ti me ike si ngjyrat e vjeshtes
per ta sjelle dimrin ne'ket dashuri
nese zemra me ngriu si akull
ti je dielli qe dota shkrish

Nuk te thash as'njeher sa te dua
jo qe z'doja a po s'kisha fjale
e verteta qe ruhet ne zemer
eshte e thelle dhe s'mund te dale

Reff..
E..persosur per mua pa as'nje te met
e..persorur ti ishe perseri ke mbet
e..persorur per mua ky s'eshte komplimet
qe te digjem siq'dua pres ne q'do moment


Ky tekst u dërgua nga Vesa Gashi
Më Shumë Këngë Nga Alban Jashari: