Më mbaj mend (për 1 muaj)

Alban Skënderaj - Ping Pong (Feat. Mc Kresha)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  30

Njërin e hedh ti, tjetrin e pret ti
Luan përditë, me dy dashuritë
Ping Pong
Njërin e nis ti, tjetrin e kthen ti
Dora raketë, zemrat në mbi rrjetë
Ping Pong

Ata u kthyen një natë
Nga kundërshtarë, aleatë
Loja veç sa nisi për ty

Setin e parë e fitove
Katër të tjerë u ndëshkove
Ik edhe luaj tani Ping Pong, Ping Pong

Doje lojtar në dy role
Rolin e topit e more
Ik edhe luaj tani Ping Pong, Ping Pong

Okay, rrejëm, vazhdo veç rrejëm
S’ma len shejën se hala me dhimbje flej unë
E maj n’men at nëjën kur e mrrive skejën
Ma mirë me lshu pejin se me kput sherri i saj unë
Ajo don me lujt unë me rrshqit, merre sajën
S'i du pabesitë, sherri tyne as Versajën
Hajde tash përlahum se s’po kom kujt me ja lon fajin
Arsytimet tua m’vrajnë, diçka reketat s’po bajn
Ti po don me lujt ama pumat s’po m’ngajn
N’fund ki me hup ama t’lutna mos kaj
Unë jom tu t'u lut mos mu ngut n’akullnajë
Rrugës sigurtë tu kqyrë a ka najkun daj
Mos fol me rezerva dhe mos u bo me nerva
Merre qetë syn se veç nxemje jon dy serva
Doje me lu lojë me dy teha qata erdha
Unë tu t’gjujt me zemra e ti tu ma kthy me Predha

Setin e parë e fitove
Katër të tjerë u ndëshkove
Ik edhe luaj tani Ping Pong, Ping Pong

Doje lojtar në dy role
Rolin e topit e more
Ik edhe luaj tani Ping Pong, Ping Pong

Ajo më nuk ha, ajo më nuk pi
Ajo po ju lutët ta falin, ta falin
Ajo donte dy e tani s’ka asnjë
Lojën që nisi nuk di ta ndali, ta ndali
Ti si lodër i mbajë në duar “King Kong”
Zemra jote në duar e tyre “Ping Pong”
E fitove betejën e parë ti
Përballu me luftën e vërtetë tani

Zonja Bond tu lu lojna t’dyfishta
Ma e krista, s’knaqet derisa t’nihet krisma
Derisa t’nihet krismaFeaturing: Mc Kresha
Renditja: Top 200
Publikimi: 02/05/2018
Teksti: Alban Skënderaj & Mc Kresha


Alban Skënderaj - Ping Pong
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ping Pong".
3. Video është e këngës "Ping Pong", por nuk këndohet nga Alban Skënderaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Kartolina (2)

28
10

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Alban Skënderaj:


Komente 0