TEKSTESHQIP

Alban Skënderaj
Festoj
Lyrics

A e di ti sa më tremb? …
A e di ti sa më dhemb? …
A e di? …

Si thikë në zemër
Dhemb si thika në zemër
Mbushma dhe një gotë pikëllim
Se dhemb si thika në zemër

Jo, mos guxo ti
T’më thërrasësh në emër
Sillmi shishet mbi tavolinë
Se dhemb si thika në zemër

E do festoj se
Shpirtin ma ke vrarë
Lotët mi ke tharë
Endrrat mi ke marr
Ç’ka mbeti tjetër!

A e mendon ndonjëherë ti?
A e mendon ndonjëherë ti?
Ç’ka do të thotë të jesh në vëndin tim!?

A e mendon ndonjëherë ti?
A e mendon ndonjëherë ti?
Ç’ka do të thotë të t’vjedhin lumturinë!?

DËRGOI:
INFO
Për të shtuar dozën artistike, ky projekt është finalizuar para një audience më të gjerë i punuar në aspektin vizual edhe me anë të një klipi muzikor, video produksioni i të cilit u punua nga Smartmotion Films. Ky videoklip u publikua me datë 4 Dhjetor 2022. Për melodinë dhe për tekstin është përkujdesur vetë këngëtari, teksa producent i këngës është Lorenc Aliaj (Avaxus).
Rryma muzikore:
Pop
Renditja:
Top 200