Më mbaj mend (për 1 muaj)

Albana Azizi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  18
  • Vendlindja:
  • Bern 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Zvicër 
BIOGRAFIA: Albana Azizi është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe popullore moderne. Lindur dhe rritur ne Bern te Zvicres, ajo do te jete nje dentiste e ardhshme, edhe pse pasioni I saj me i madh eshte muzika. Ajo eshte prezantuar me pare per publikun nepermjet nje albumi muzikor dhe klipeve. Ajo ka lindur ne Zvicër ku studion për stomatologji dhe paralelisht në konservatoriumin e Bernit për muzikë. Megjithatë në planet e saj të afërta është pjesëmarrja në ushtri. Ajo synon të jetë pjesë e KFOR-it zviceran që vepron në Kosovë. ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

4 🔥Si Heren E Pare (2012)


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Ela Muja

Albulena Ukaj

Leonora Bahiti

Aurora Ndoj

Meri Mema

Vlora Bajrami

Ada Luka

Marsela Dushi (Marsi)

Olgera Lleshaj

Egzona Dedaj

Tags: Albana Azizi, Thaila, Albana Neziri


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet