TEKSTESHQIP

Albatrit Muqiqi
Boll Boll
Lyrics

Nuk pate nata aq minuta.. Sa pata dëshire.
Vetëm edhe 2 minuta Do t´ishte shum mir
Dy minuta jan nje shekull
Kush din me i shfrytzu
E un as buzët s´ti kam prekur e jam përvelu

Ref:Boll booll ! ...
boll i kemi fshe Dëshirat
Boll booll ! shkuan vitet më të mira
Boll booll ! me dilema e Fajsime
Boll Booll ! Sonte Të Dua Zemra Ime!

Zbardhi dita e nuk dita
Dy fjal me ti gjet! e për dy fjal u mërzita
Si nuk ti thash vet !
Se dy fjal jan një roman
Kush din me i lexu !
e hallin tim e din aman
Kush ka Dashuru !

Ref:
Boll booll !
...boll i kemi fshe Dëshirat
Boll booll !
shkuan vitet më të Mira
Boll booll ! me dilema e Fajsime
Boll booll ! Sonte Të Dua Zemra Ime!...

DËRGOI:
INFO
Për vijën melodike dhe për fjalët e këngës është përkujdesur Ilir Berani.