Më mbaj mend (për 1 muaj)

Albrim Llapqeva & Shkurta Selimi - Potpuri (Gezuar 2023) Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


O llokumi omel o llokumi jem
a pi bojna zemrat dyjat me ni ven
2x

Edhe zemra jem bre djal se me ty n'dashni ka ra
veq naj dit pa t'pa me sy mejher zemra t'lyp veq ty
2x

O llokumi omel o llokumi jem
a pi bojna zemrat dyjat me ni ven
2x

E kam pyt zemren o djal mi ka than mat mirat fjal
simpatik dhe bukuri qe m'kupton vetem me sy

O llokumi omel o llokumi jem
a pi bojna zemrat dyjat me ni ven
2x


Mos u bon qe spo ta kana
kqyr far djali ka bo nana
hajde mos me le me t'prit
se m'ke mbet ne zemer pik
2x

M'ke hy ne qef moj dashni
ti mi lujte ment ne kry
ku po shkoj un po t'menoj
ftyra jote me tranoj
veq nje puthje me ma fal
krejt zemren ma kishe nal
ni buzqeshje me ma dhuru
krejt boten e kisha rrotullu

Mos u bon qe spo ta kana
kqyr far djali ka bo nana
hajde mos me le me t'prit
se m'ke mbet ne zemer pik
2x

M'ke hy ne gjak moj dashni
ti mi lujte ment ne kry
ku po shkoj un po t'menoj
ftyra jote me tranoj
veq nje puthje me ma fal
krejt zemren ma kishe nal
ni buzqeshje me ma dhuru
krejt boten e kisha rrotullu

Mos u bon qe spo ta kana
kqyr qfar femne ka bo nana
hajde mos me le me t'prit
se m'ke mbet ne zemer pik
2x


O kqyrni kqyrni sa e mire
o po bon drit o sikur ylle
2x
Veq zemren nuk ta fali meniher

E mir e mir e bardh e bardhe
t'paska nana qik per malle
e mir e mir e bardh e vyme
t'paska nana qik mat mire
2x

O kqyrni kqyrni sa e mire
o po bon drit o sikur ylle
2x
Veq zemren nuk ta fali meniher

E lujma lujma lujma doren
kur po lun ti ja ke anen
e lumi lumi lum bon nana
thot qfar qike une bana
2x

O kqyrni kqyrni sa i mire
o po bon drit o sikur ylle
2x
Veq zemren nuk ta fali meniher


Ne nje dasem ty te pash
isharet me sy te dhash
2x

Dal kadale jam afru
me ty deshta me vallzu
2x

Sikur flutur shkon tuj kcy
shpesh po ma lun njanin sy
me ty luften e kam nis
nuk dorzohem pa e bidis
2x

Ne nje dasem ty te pash
isharet me sy te dhash
2x

Dal ngadale jam afru
me ty deshta me vallzu
2x

Sikur flutur shkon tuj kcy
shpesh po ma lun njanin sy
me ty luften e kam nis
nuk dorzohem pa e bidis
2x
Albrim Llapqeva & Shkurta Selimi
Publikimi: 28/12/2022
Orkestrimi: Drinor Zymberi
Faik Rama - Kryrni Kqyrni
Murat Liman - S'po Ta KonaAlbrim Llapqeva & Shkurta Selimi - Potpuri (Gezuar 2023)
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Potpuri (Gezuar 2023)".
3. Video është e këngës "Potpuri (Gezuar 2023)", por nuk këndohet nga Albrim Llapqeva & Shkurta Selimi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Albrim Llapqeva:


Komente 0