Më mbaj mend (për 1 muaj)

Aleksandër Gjoka - Kuturu Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  62

Eci rrugëve kot, kuturù,
dhe s'di ku shkoj...
Xurxull jam prapë unë... se ajo,
një bohem nuk e do.
Sa të desha, shpirt,
s'mund ta dish.
Të vodhën ty pabesisht,
me pije mbys dhimbjen pa fund.

Sa e lumtur je, unë s'e di,
me atë që jeton.
Mund ta blejë ai për ty dhe botën,
vetëm zemrën, jo!
Mbeti shkretë tani streha jonë,
në luks je ngrirë... në kyç, trishton,
si në muze... si një Xhokondë.

Ref.
Unë në jetë i pasur s'jam vërtet,
por në ëndërr e shoh veten mbret (!)
Nëpër pub-e tok me miqtë harxhoj,
unë Hënën si monedhë.
Ti po fle tani, Xhokonda ime,
shiu si det mbi mua zbrazet,
as rrufetë s'më vrasin dot,
se ka një Zot...!

Eci rrugëve kot, mori fund,
ky fati im - kuturù.
Ty s'të kam tani dhe në shi,
pija po më shkund.
Se në dashuri, kur të dhemb,
jo dehja s'del dhe aq lehtë.
Të desha, Xhokondë, ty... një bohemë....!


Ky tekst u dërgua nga  BURIM


Akordet:

Intro: ---------------
Gm Cm Gm Cm | Gm Cm
e|-------3------------3------------3-3--------3-------------|---------------|
B|-4---4---3----3-4-6--------3-4-6-----3----3---6-4-3-------|---------------|
G|---5------------------5-----------------------------5-----|--3------3-5---|
D|----------------------------------------------------------|-------5-------|
A|----------------------------------------------------------|---------------|
E|----------------------------------------------------------|---------------|Cm Gm
Eci rrugëve kot, kuturù,
Fm Gm
dhe s'di ku shkoj...
Cm Gm
Xurxull jam prapë unë... se ajo,
Fm Gm
një bohem nuk e do.
Fm
Sa të desha, shpirt,
Bb
s'mund ta dish.
Cm Gm
Të vodhën ty pabesisht,
Fm Gm
me pije mbys dhimbjen pa fund.

Cm Gm
Sa e lumtur je, unë s'e di,
Fm Gm
me atë që jeton.
Cm Gm
Mund ta blejë ai për ty dhe botën,
Fm Gm
vetëm zemrën, jo!
Fm Bb
Mbeti shkretë tani streha jonë,
Cm Gm
në luks je ngrirë... në kyç, trishton,
Fm Gm Cm-Bb-Cm
si në muze... si një Xhokondë.


Ref.
Fm Bb
Unë në jetë i pasur s'jam vërtet,
Cm
por në ëndërr e shoh veten mbret (!)
Fm Bb
Nëpër pub-e tok me miqtë harxhoj,
Cm-Bb-Cm
unë Hënën si monedhë.
Fm Bb
Ti po fle tani, Xhokonda ime,
Cm
shiu si det mbi mua zbrazet,
Fm Gm
as rrufetë s'më vrasin dot,
Cm-Bb-Cm
se ka një Zo------ot...!


Cm Gm
Eci rrugëve kot, mori fund,
Fm Gm
ky fati im - kuturù.
Cm Gm
Ty s'të kam tani dhe në shi,
Fm Gm
pija po më shkund.
Fm Bb
Se në dashuri, kur të dhemb,
Cm Gm
jo dehja s'del dhe aq lehtë.
Fm Gm Cm-Bb-Cm
Të desh, Xhokondë, ty... një bohem....!


Ref.
Fm Bb
Unë në jetë i pasur s'jam vërtet,
Cm
por në ëndërr e shoh veten mbret (!)
Fm Bb
Nëpër pub-e tok me miqtë harxhoj,
Cm-Bb-Cm
unë Hënën si monedhë.
Fm Bb
Ti po fle tani, Xhokonda ime,
Cm
shiu si det mbi mua zbrazet,
Fm Gm
as rrufetë s'më vrasin dot,
Cm-Bb-Cm
se ka një Zo-----ot...!


Solo: Akordet si ne Refren

Fm Bb
Ti po fle tani, Xhokonda ime,
Cm
shiu si det mbi mua zbrazet,
Fm Gm
as rrufetë s'më vrasin dot,
Cm-Bb-Cm
se ka një Zo-----ot...!
Fm Gm
as rrufetë s'më vrasin dot,
Cm-Bb-Cm
se ka një Zo-----ot...!


Perseritet Intro
Fade out...Aleksandër Gjoka
Publikimi: 21/11/2003
Festivali: Top Fest 1
Festivali: Kënga Magjike 2003
Muzika: Pirro Çako


Aleksandër Gjoka - Kuturu
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kuturu".
3. Video është e këngës "Kuturu", por nuk këndohet nga Aleksandër Gjoka.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

36

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Aleksandër Gjoka:


Komente 0