A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Aleksandër Gjoka - Kuturu


Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  33

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

21/11/2003

2003-11-21T00:00:00

Music:

Pirro Çako

Song from the album:

"Vjeshte Dimer '05"

Participating in

Top Fest 1

Participating in

Kënga Magjike 2003


Eci rrugëve kot, kuturù,
dhe s'di ku shkoj...
Xurxull jam prapë unë... se ajo,
një bohem nuk e do.
Sa të desha, shpirt,
s'mund ta dish.
Të vodhën ty pabesisht,
me pije mbys dhimbjen pa fund.

Sa e lumtur je, unë s'e di,
me atë që jeton.
Mund ta blejë ai për ty dhe botën,
vetëm zemrën, jo!
Mbeti shkretë tani streha jonë,
në luks je ngrirë... në kyç, trishton,
si në muze... si një Xhokondë.

Ref.
Unë në jetë i pasur s'jam vërtet,
por në ëndërr e shoh veten mbret (!)
Nëpër pub-e tok me miqtë harxhoj,
unë Hënën si monedhë.
Ti po fle tani, Xhokonda ime,
shiu si det mbi mua zbrazet,
as rrufetë s'më vrasin dot,
se ka një Zot...!

Eci rrugëve kot, mori fund,
ky fati im - kuturù.
Ty s'të kam tani dhe në shi,
pija po më shkund.
Se në dashuri, kur të dhemb,
jo dehja s'del dhe aq lehtë.
Të desha, Xhokondë, ty... një bohemë....!


Lyrics submited by  BURIMChords

Intro: ---------------
Gm Cm Gm Cm | Gm Cm
e|-------3------------3------------3-3--------3-------------|---------------|
B|-4---4---3----3-4-6--------3-4-6-----3----3---6-4-3-------|---------------|
G|---5------------------5-----------------------------5-----|--3------3-5---|
D|----------------------------------------------------------|-------5-------|
A|----------------------------------------------------------|---------------|
E|----------------------------------------------------------|---------------|Cm Gm
Eci rrugëve kot, kuturù,
Fm Gm
dhe s'di ku shkoj...
Cm Gm
Xurxull jam prapë unë... se ajo,
Fm Gm
një bohem nuk e do.
Fm
Sa të desha, shpirt,
Bb
s'mund ta dish.
Cm Gm
Të vodhën ty pabesisht,
Fm Gm
me pije mbys dhimbjen pa fund.

Cm Gm
Sa e lumtur je, unë s'e di,
Fm Gm
me atë që jeton.
Cm Gm
Mund ta blejë ai për ty dhe botën,
Fm Gm
vetëm zemrën, jo!
Fm Bb
Mbeti shkretë tani streha jonë,
Cm Gm
në luks je ngrirë... në kyç, trishton,
Fm Gm Cm-Bb-Cm
si në muze... si një Xhokondë.


Ref.
Fm Bb
Unë në jetë i pasur s'jam vërtet,
Cm
por në ëndërr e shoh veten mbret (!)
Fm Bb
Nëpër pub-e tok me miqtë harxhoj,
Cm-Bb-Cm
unë Hënën si monedhë.
Fm Bb
Ti po fle tani, Xhokonda ime,
Cm
shiu si det mbi mua zbrazet,
Fm Gm
as rrufetë s'më vrasin dot,
Cm-Bb-Cm
se ka një Zo------ot...!


Cm Gm
Eci rrugëve kot, mori fund,
Fm Gm
ky fati im - kuturù.
Cm Gm
Ty s'të kam tani dhe në shi,
Fm Gm
pija po më shkund.
Fm Bb
Se në dashuri, kur të dhemb,
Cm Gm
jo dehja s'del dhe aq lehtë.
Fm Gm Cm-Bb-Cm
Të desh, Xhokondë, ty... një bohem....!


Ref.
Fm Bb
Unë në jetë i pasur s'jam vërtet,
Cm
por në ëndërr e shoh veten mbret (!)
Fm Bb
Nëpër pub-e tok me miqtë harxhoj,
Cm-Bb-Cm
unë Hënën si monedhë.
Fm Bb
Ti po fle tani, Xhokonda ime,
Cm
shiu si det mbi mua zbrazet,
Fm Gm
as rrufetë s'më vrasin dot,
Cm-Bb-Cm
se ka një Zo-----ot...!


Solo: Akordet si ne Refren

Fm Bb
Ti po fle tani, Xhokonda ime,
Cm
shiu si det mbi mua zbrazet,
Fm Gm
as rrufetë s'më vrasin dot,
Cm-Bb-Cm
se ka një Zo-----ot...!
Fm Gm
as rrufetë s'më vrasin dot,
Cm-Bb-Cm
se ka një Zo-----ot...!


Perseritet Intro
Fade out...


more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019