Më mbaj mend (për 1 muaj)


Aleksandër Gjoka - Falmi Syte E Shkruar

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Falmi Syte E Shkruar".
3. Video është e këngës "Falmi Syte E Shkruar", por nuk këndohet nga Aleksandër Gjoka.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Aleksandër Gjoka - Falmi Syte E Shkruar  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  12

Muzika & Teksti:

Muharrem Xhediku

Këngë e albumit:

"100 Këngët E Shekullit Vol. 5"

Komente

Asnjë Koment

16/11/2009

2009-11-16T18:56:40+00:00S'di se perse
gjumi naten nuk me ze.
ti dhe vetem ti,
gjithnji ne mendje me rri.

dhe eja pra
xhani mu dogj zjarr e flak.
ti dhe vetem ti,
gjithni ne mendje me rri.

ate nat pranvere kur ty te pash,
zemren menjeher un ty ta dhash,
ty te kerkoj ngado qe shkoj
se ty perjet te dashuroj

(refreni)
te lutem falmi syt e shkruar
qe si prush jan tuj mpervlu
pas syve te tu jam dashuruar
e spo munem me duru

qerpiku yt i rand
me fal gezim e lumturi,
shkelqimi synit tand
zemren ma mbush me amelsi.

(refreni)
te lutem falmi syt e shkruar
qe si prush jan tuj mpervlu
pas syve te tu jam dashuruar
e spo munem me duru


Ky tekst u dërgua nga Sara-pe
Më Shumë Këngë Nga Aleksandër Gjoka:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet