Më mbaj mend (për 1 muaj)

Aleksander Vezuli

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • U.S.A. 
BIOGRAFIA: Aleksander Vezuli është një autor këngësh i njohur. Aleksander Vezuli was born in Tirana, Albania. Immigrated in 1990 in France, then Belgium, and in 1996 arrived in New York. Started writing music at the age of 15, in different genres such as classical, film & TV, jingles, and songs. Aleksander Vezuli started to write songs at age 15. He formed his first Rock band at age 17. Since then, he has written songs after songs in various styles, mostly in pop and rock. The songs below are written and ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Faqja

Zyrtare

Profili

Facebook

Profili

Twitter

Kanali

Youtube

Komente

Asnjë Koment

    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

Tags: Aleksander Vezuli

Komente 0