A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Ali Krasniqi & Halil Bytyqi - Cka Po M'rrin Karshi Karshi


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

11/06/2014

2014-06-11T08:13:59

See Also

Halil Bytyqi


Cka po m'rrin karshi karshi
tybe Zotin nuk t'mar ty
ore i keq, i shtremt, koke ti

Mori e bardh e bukuri
une po rri mori me t'mar ty
oh e bardh, e bukur
oh e bardh, e jemja je

Ore i keq, hiqmu meje
se mi lujte mend prej kreje
tybe Zotin nuk t'mar ty
une do t'bahna, tha, ni mij
o ni mij me hy n'tall
e n'ate tall more me u palu
gjajum ti, tha, o i keq mu
tybe Zotin nuk t'mar ty
ore i keq, qyqan, je ti

N'koft ni mij me u maru
me mar iken me tfillu
ner ate tall per me shku
hyzmet t'madh m'paske qu
o ni maqorr me tu maru
e te talla du me shku
e kur t'bajsh ti me dal
ta nxa rrugen du me t'mar
du me t'mar une ty
oh e bardh, e bukur
oh e bardh, e jemja je

More i keq hiqmu meje
se mi lujte mend prej kreje
tybe Zotin nuk t'mar ty
ah ni zog me u maru
me i mar kraht me fluturu
per hava du me shku
o ni therr une me u palu
ah n'murriz une du me shku
shtine doren, nxirrem mu
tybe Zotin nuk t'mar ty
ore i keq, tapall, je ti

N'koft ni zog me u maru
me i mar kraht me fluturu
per hava ti me shku
e ne tok per me u lshu
ner ate therr per me shku
hyzmet t'madh m'paske qu
o ni sokol me tu maru
me i mar kraht me fluturu
per hava kam me shku
tan qobant o me i tubu
me gur kan me t'gju
e kur t'bajsh ti me dal
du me u lshu e du me t'mar
du me t'mar une ty
oh e bardh, e bukur
oh e bardh, e jemja je

More i keq hiqmu meje
se mi lujte mend prej kreje
tybe Zotin nuk t'mar ty
ah ni lepur me u maru
me mar iken me tfillu
n'mal t'Germies du me shku
mal i madh asht qellu
gjajum ti, tha, o i keq mu
tybe Zotin nuk t'mar ty
ore i keq, i shtremt, je per mu

N'koft ni lepur me u maru
me mar iken me tfillu
n'mal t'Germies per me shku
hyzmet t'madh m'paske qu
o zagar me tu maru
ni zagar, zagar plak
me t'trague, tragum trag
e n'ate llug per me ardh
e kur t'bajsh ti me dal
ta nxa rrugen du me t'mar
du me t'mar une ty
oh e bardh, e bukur
oh e bardh, e jemja je

More i keq, qysh ma kpute mu dikatin
ty te thirrshin me ni dasem
ti n'ate dasem ke me shku
te tan shoket dalin me lu
tane atllart i lshojn me lu
ati yt koft plagu
shalen n'shpin more ke me vnu
tane kallanat zhag tuj t'shku
te tane shoket po shkojn tuj lu
ti u shkofsh mrapa tuj vajtu
se nuk munesh me mar mu
ore i keq, qorr, koke ti

Qysh po flet, qysh kam marak
ti e marsh o ni burr plak
e i bafsh dy binak
e i marsh djepat me shku n'are
dyt i lafsh ner ni dardh
kur tu nalsh o me pushu
te dy gjarpni i ka kafshu
kur tu nalsh o ti per s'dyti
te dy gjarpni ti past myt
o i marsh djepat me i qit n'shpin
tana shokzat mas po t'vijn
tana shoqet shkojn tuj lu
ti i shkoft mrapa tuj vajtu
se s'ki qare pa mar mu
oh e bardh, e bukur
oh e bardh, e jemja je

More e pij xehrin e xehrona
edhe helmin e helmona
tybe Zotin nuk t'mar ty
ore i keq, m'ke lodhun ti

Ne pifsh xehrin me u xehru
edhe helmin me u helmu
ni lug cube m'ka qellu
do te nxant kos pa trozu
e me lug n'goj kam me ta lshu
s'te len baca per pa t'qu
se me qef ke me mar mu
oh e bardh, e bukur
oh e bardh, e jemja je

More i keq, me kete pune ti kceve gardhin
zgate doren ja pafsh hajrin
o i keq, i shtremt, koke ti


Lyrics submited by  stafi
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2018