Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ali Krasniqi & Ise Llapqeva - Adem Jashari Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  2

OOO
N'fund tetorit 97 krejt Prekazi
nau kall flak
Ou ne Drenicen o legjendare prap
uni pushka Shiptare
EEEEJ ome trimat e vatanit ou Komandant
o Adem Jashari

EEJ Zemren guri e pushken n'sy bini
trima tha per liri
O ma kadal o ushtria sllave skimei shkel
o trojet Shyptare
O pushka trimit gjithmon ka vraa i thot
Ademi Hamzes o vlla

O zinja priten o mir nat an krah per krah me
dajen Osman
o Adem Hamza po thrret hiq o vlla ore
mas ki dert
O jemi bashk e djem sokola o si lshojm
ou trojet tona
O nuk ela KOSOVEN n robni kem luftu
gjithmon me serbi
Push joteo kur ka krise...

e kan shkell o turra turra sod KOSOV
nuk ka burra
...


Ky tekst u dërgua nga I.M, me yjet e Folklorit

Ali Krasniqi & Ise Llapqeva - Adem Jashari
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Adem Jashari".
3. Video është e këngës "Adem Jashari", por nuk këndohet nga Ali Krasniqi & Ise Llapqeva.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ali Krasniqi:


Komente 0