Më mbaj mend (për 1 muaj)

Alida Hisku - Njerezit E Agimeve Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  17

Miremengjes,miremengjes,
drite e bukur kalteron,
mali malin,fusha fushen,
zemra zemren zgjon.

Si lumenje neper rruge
Brigjet jeta rreh tani
Hapin tend,zerin tim,
i rremben ne gji.

Brezat varg enderruan
nje zgjim ja si ky,
me diellin ne zemer
me drite ne sy

Mes agimesh te zjarrta
hedh shtat brezi im
Si grurin sot,
mbjell ditet qe vijne.

refreni 2x
Gezimi i jetes perflaket
si vezullim ne cko skaj
Ne jemi flladi i dites se re
jemi agimi i saj

Brezat varg enderruan
nje zgjim ja si ky
Me diellin ne zemer
me drite ne sy

Mes agimesh te zjarrta
hedh shtat brezi i ri
Si grurin sot,
mbjell ditet qe vijne
...
...
Miremengjes,miremengjes
zeri zerit i uron,
dite e re jete e re
vrull te ri kerkon.

Ne cdo hap cel nje kenge,
kengeve nje dashuri
Drejt stacionesh,drejt uzinash
ecim une dhe ti.

Brezat varg enderruan
nje zgjim ja si ky
Me diellin ne zemer
me drite ne sy

Mes agimesh te zjarrta
hedh shtat brez im
Si grurin sot,
mbjell ditet qe vijne

refreni 2x
Gezimi i jetes perflaket
si vezullim ne cdo skaj
Ne jemi flladi i dites se re,
jemi agimi i saj


Ky tekst u dërgua nga Motaro

Alida Hisku - Njerezit E Agimeve
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Njerezit E Agimeve".
3. Video është e këngës "Njerezit E Agimeve", por nuk këndohet nga Alida Hisku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Alida Hisku:


Komente 0