TEKSTESHQIP

Alida Hisku
Njerezit E Agimeve
Lyrics

Miremengjes,miremengjes,
drite e bukur kalteron,
mali malin,fusha fushen,
zemra zemren zgjon.

Si lumenje neper rruge
Brigjet jeta rreh tani
Hapin tend,zerin tim,
i rremben ne gji.

Brezat varg enderruan
nje zgjim ja si ky,
me diellin ne zemer
me drite ne sy

Mes agimesh te zjarrta
hedh shtat brezi im
Si grurin sot,
mbjell ditet qe vijne.

refreni 2x
Gezimi i jetes perflaket
si vezullim ne cko skaj
Ne jemi flladi i dites se re
jemi agimi i saj

Brezat varg enderruan
nje zgjim ja si ky
Me diellin ne zemer
me drite ne sy

Mes agimesh te zjarrta
hedh shtat brezi i ri
Si grurin sot,
mbjell ditet qe vijne
...
...
Miremengjes,miremengjes
zeri zerit i uron,
dite e re jete e re
vrull te ri kerkon.

Ne cdo hap cel nje kenge,
kengeve nje dashuri
Drejt stacionesh,drejt uzinash
ecim une dhe ti.

Brezat varg enderruan
nje zgjim ja si ky
Me diellin ne zemer
me drite ne sy

Mes agimesh te zjarrta
hedh shtat brez im
Si grurin sot,
mbjell ditet qe vijne

refreni 2x
Gezimi i jetes perflaket
si vezullim ne cdo skaj
Ne jemi flladi i dites se re,
jemi agimi i saj

DËRGOI: