Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Alma Koleci & Antonela Çekixhi - Se Veç Sot Po Vetëm Sot Po
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Se Veç Sot Po Vetëm Sot Po".
3. Video është e këngës "Se Veç Sot Po Vetëm Sot Po", por nuk këndohet nga Alma Koleci & Antonela Çekixhi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Alma Koleci & Antonela Çekixhi - Se Veç Sot Po Vetëm Sot Po  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Këngë e albumit:

"Mbretëresha E Dëborës (Frozen)"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2014

2014-11-30T23:00:00+00:00

Ana:
Dritarja e hapur, ajo derë gjithashtu
Sa gjëra mund të bënim këtu
Sa pjata, dhjetra pjata që po shoh

Në korridore nuk ka zhurmë
Duhen valltarë, po duhen shumë
Dhe dyert hapen sot, sa bukur është

Të gjithë njerëzit sot këtu do t'vërshojnë
Shumë gjëra këtu do t'ndryshojnë
E lumtur, shumë e lumtur ndjehem sot

Se po veç sot, po vetëm sot po
Ka muzikë e ka plot dritë
Se po veç sot, po vetëm sot po
E gjithë nata do të ndritë

Nuk e di se çfarë ndiej e çfarë jam
Jam plot gaz e plot hare
Se po veç sot, po vetëm sot po
Vetëm më s'do t'jem

Mezi po pres që t'i takoj të gjithë
Po sikur të takoj të duhurin?

Një pelerinë me plot stoli
Duke pozuar plot hijeshi
Një bukuri simbol do të jem vetë

Dhe ja aty përballë ai
Një djalë i pashëm plot hijeshi
I ëmbël si kjo çokollatë në pjatë

Dhe të dy bashkë qeshim e flasim
E çuditshme mund të jetë
Por gjithçka e bukur është, vërtet

Se po veç sot, po vetëm sot po
Një yll në qiell do t'më shndris
Se po veç sot, po vetëm sot po
Unë romancën ëndërroj

Dhe e di që s'dua ndryshe
Sa shumë e dëshiroj
Se po veç sot, po vetëm sot po
Lumturinë po e shpresoj

​Elsa:
Nuk i lë të hyjnë, nuk i lë të shikojnë
Ti je perfektja që të gjithë ëndërrojnë
Mos prek, mos fol, kur flet mendo
Kujdes gjithçka se sytë të shohin
Mos gabo

Se kaq mjafton për sot

Ana:
Kaq mjafton për sot

Elsa:
Sot dhe ndryshe mot

Ana:
Sot dhe ndryshe mot

Elsa:
Dyert hap... hapni, hapini

​Ana:
Hapini
Se veç sot, po vetëm sot po

Elsa:
Nuk i lë të hyjnë, nuk i lë të shikojnë

Ana:
Plot gëzim po ëndërroj

​Elsa:
Ti je perfektja që ëndërrojnë

Ana:
Për vetminë jo më s'mendoj

Elsa:
Mos prek...

Ana:
E dua dashurinë

Elsa:
Mos prek, mos shko, kur flet mendo

​Ana:
Gjithçka mbaron me nesër
Pra sot po fluturoj

Se veç sot, po vetëm sot po
Se veç sot, po vetëm sot po
Asgjë s'do t'më pengoj


Më Shumë Këngë Nga Alma Koleci:


Komente mbi këtë këngë