Më mbaj mend (për 1 muaj)


Nuk kemi video për këtë këngë.

Anjeza Branka - Me Thuaj
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Me Thuaj".
3. Video është e këngës "Me Thuaj", por nuk këndohet nga Anjeza Branka.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Anjeza Branka - Me Thuaj Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8

Këngë e albumit:

"Bejbi"

Pjesëmarrëse në

Nota Fest 2002

Komente

Asnjë Koment

01/11/2002

2002-10-31T23:00:00+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Me Thuaj" kënduar nga Anjeza Branka.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 6 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
6

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Artan Xhija - Me Thuaj

[Reiana:]
Ti më thoje se unë jam
gjithçka që ke dashë
dhe ma more
zemrën me rrena ti

Sot më thuaj ku e le
dashninë që të dhashë
a e vrave?
më thuaj sot ta di?

[Artani:]
Jo, mos më thuaj ti
që unë s'të kam dashë
çdo gjë në jetën time
për ty unë i lashë

Dashurinë që ti e dhe
tek unë e ke
dhe çdo natë kur jam vetë
për ty më flet

Ndoshta pa dashur ty
shumë të kam merzitë
dhe të kam lënë me lotë
unë sa herë që kam ikë

Unë e di se sa shumë
lëndova unë
dhe asnjë fjalë e imja sot
s'të kthen dot

[Reiana:]
Ti se di se çdo të thotë
të jetosh si unë
se provove asnjëherë
vendin tim

Unë nuk luaj me një zemër
kur e dua shumë
ti më humbe
për ne jo më s'ka më kthim

[Artani:]
Jo, mos më thuaj ti
që unë s'të kam dashë
çdo gjë në jetën time
për ty unë i lashë

Dashurinë që ti e dhe
tek unë e ke
dhe çdo natë kur jam vetë
për ty më flet

Ndoshta pa dashur ty
shumë të kam mërzitë
dhe të kam lënë me lotë
unë sa herë që kam ikë

Unë e di se sa shumë
lëndova unë
dhe asnjë fjalë e imja sot
s'të kthen dot

Ylber - Me Thuaj

Ti me thuaj diqka zemer
Weq mos thuaj se je lodh
dua wetem mir
sdua asgje keq te ndodh
Hajt thuma ti ni fjal
Me thuaj se me Do
Zemer ama doren
PErgjjithmon me mu qendro
sdua te jemi dy po dua te jemi ni
un te Dua ti me do sdu tjeter gje
nje dhe vetem nje jemi ti dhe un
bonu ondrra iiem dhe dashurom ne gjum
Ti nalu dhe kujton ato tmira q e i patum
ku fjala Te Dua ishe e para qe e hasum
e tash ski nevoj me qetsi em thon diqka
se nganjeher weq ni fjal mjefton em shpre gjithqka
e un po shprehi tash dashuri te vertet
bonu ma e nxet zemer te Dua perjet
E hape zemren tash sdua ekeqe te ndodh
Me mjafton te me thuash se em mua nuk je lodh..

Ref.
Dua tjemi njo ,Sdua tjemi dy
oooho
Dua tjem me ty sdua lot ne sy
ohoo
dua tjemi njo sdua tjemi dy
duam tjem me ty sdua lot ne sy
ooho

Bashk ne ishim nQdo dhimbje e ngjo gzim
Te dua pa mbarim sdua nje pikllim
sdua lot ne sy por dua lumturi
qka tboj se di ti je e vetmja dashuri
e tash ti je lodh ti je lodh nga un
te lutna zemer si mos shko mos em le pa gjum
nuk ishe vetme nje genjeshter
fjalen kur ta dhash
nuk ishte wetem fjel Te Dua kur te thash
e tash thuma ti njeher dua ta di
ndoshta te ka mebet nje pik dashuri
se asgje spo kuptoj me kete qetsi
zemer fol qka ki mos ke ndonje befasi
qele zEmren thuaj ose Po ose JO
zemer dua Po kete dashuri nuk e lo
ki wetem pak durim sdua e keqe te ndosh
zemer perqafom dhe me mua sje lodh. Ref:
Dua tjemi njo ,Sdua tjemi dy
oooho
Dua tjem me ty sdua lot ne sy
ohoo
dua tjemi njo sdua tjemi dy
duam tjem me ty sdua lot ne sy
ooho

un qendroj i qet tash i humbur ne mendime
askush se beson se sa vuan kjo zemra ime
dashuia ime kam frik se po shkatrrohet
zemer mos lejo qe jeta ime te shkurtohet
se un dua te jumi bashk se sdua tjeter gje
per mua svlen asgje se ti je vetem nje
ti je vetem nje vetem nje ne jeten time
nqofse jom gabim mi fak ato gabime
kuptoj fjal e mija sdua e keqja te ndodh
zemer pergjigju me mua a je lodh
se sjellejet e tua me bejn te ndiem keq
se zemer kur je keq un ndihem me keq
ti je engjull qe keq nuk meriton
zemra ime qka ke pse syri yt loton
tani jemi bashk fshije lotin mos loto
eja me perqafo dhe me thuaj se MeDo

Ref.
Dua tjemi njo ,Sdua tjemi dy
oooho
Dua tjem me ty sdua lot ne sy
ohoo
dua tjemi njo sdua tjemi dy
duam tjem me ty sdua lot ne sy
ooho
Më Shumë Këngë Nga Anjeza Branka:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë