Më mbaj mend (për 1 muaj)

Anxhela Peristeri & G Bani - Te Dua Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

- Mirmbrëma
- Mirmbrëma
- S'po më merrte gjumi
- As mua
- Vapa?
- Jo ëndrrat
- Të bukura?
- Të pa arritshme
- Ti je...
- Anxhela. Dhe ti?
- G-Bani.
- Aah...

Dëgjo si ësht` puna si goca dhe çuna
Mësuan për mua sa shumë që të dua
Kështu që thashë në plazh kur të pashë
Tek luaje me detin të hap muhabetin

Ndaj tu afrova dhe të respektova
Fola më degjove fole të dëgjova
S' ish e vështirë por me ty aq i mirë
U tregova ah të lutem më ler që të futem

Në zemrën edhe në mendjen tënde
Në shpresat edhe dëshirat e tua
Këto mendoja ndër sa vështroja
Plot me ëndrra ato dy sytë e tua

Por s'më kuptove, nuk më kuptove
Nga pa siguria se si pushtohem
Dua të ta them, por pendohem
Se si ma bën zemra kur të afrohem

Si ma bën zemra kur të afrohem
si ma bën e se di pse bllokohem
Ul kokën posht se s'dua të lëndohem
Kur më sheh me ata sytë e tua

Se si ma bën zemra kur të afrohem
Si ma bën e se di pse bllokohem
Kthej kokën sepse s'dua të kuptohem
Vetëm unë e di sa të dua

Unë zemër dhe vetëm unë
E di se si e prita takimin
Shumë zemër s`e din sa shumë
Mendimet që të qetë nuk më linin
Unë zemër dhe vetëm unë
Kisha në mëndje që ta marr guximin
Shumë zemër s`e din sa shumë
Me një puthje ta mbaroja kërcimin
Pastaj ti u duke në bregun e detit
Se si më rrahu zemra kur të shikova
Veq një dëshirë të të kem ëndërrova
Mendime dhe plane të gjitha i harrova
Siq e vendosa ashtu dhe veprova
Ty të tregova për ndjenjat e mia
Por përshpërite sapo mbarova
Nuk don shumë fjalë zemër dashuria

Si ma bën zemra kur të afrohem
si ma bën e se di pse bllokohem
Ul kokën posht se s'dua të lëndohem
Kur më sheh me ata sytë e tua
Se si ma bën zemra kur të afrohem
Si ma bën e se di pse bllokohem
Kthej kokën se pse s'dua të kuptohem
Vetëm unë e di sa të dua

Afrohem, bllokohem, lëndohem, kuptohem
Afrohem, bllokohem, lëndohem, të dua

Si ma bën zemra kur të afrohem
si ma bën e se di pse bllokohem
Ul kokën posht se s'dua të lëndohem
Kur më sheh me ata sytë e tua
Se si ma bën zemra kur të afrohem
Si ma bën e se di pse bllokohem
Ngreje kokën se pse s'dua të kuptohem
Vetëm unë e di sa të dua
Remake: G-Bani - Te Dua
Anxhela Peristeri & G Bani
Renditja: Top 200
Publikimi: 10/05/2023
Muzika: G Bani
Teksti: G Bani
Video Produksioni: MAX Production
Arrangement, Mix & Master: Alandy
M.U.A: Henri Gjata
Hair: Sezer Hairstyle
Stylist: Joni Peci, HanaAnxhela Peristeri & G Bani - Te Dua
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Te Dua".
3. Video është e këngës "Te Dua", por nuk këndohet nga Anxhela Peristeri & G Bani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Anxhela Peristeri:


Komente 0