A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Arilena Ara - Snow In December


Choose star rating

Rating:  4.5 / Votes cast:  17

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

21/12/2017

2017-12-21T17:59:23

Music & Arrangement:

Darko Dimitrov


Take me to stars if I fall
Don't leave me again it's night at my door
Take me to stars when I fall
Thinking of heal my soul

[CHORUS:]
I'm dreaming to remember
that snow in December
Sparkling eyes I can remember
Your smile's not pretender
All I need is only snowflakes and Christmas Tree
Jingle Bells til you leave
Only thing I can remember
www.teksteshqip.com
Snow is falling over my heart
December

Lift me so I see the light
I can see a millions of stars
that are shining so bright
Lift me so I see the light
Colors of night and the time is so tight

[CHORUS:]
I'm dreaming to remember
that snow in December
Sparkling eyes I can remember
Your smile's not pretender
All I need is only snowflakes and Christmas Tree
Jingle Bells til you leave
Only thing I can remember
Snow is falling... December

All I need is only snowflakes and Christmas Tree
Jingle Bells til you leave
Only thing I can remember
Snow is falling over my heart
December

e-Cards (2)

2018-08-02 16:41:00
Lift me so I see the light
I can see a millions of stars
that are shining so bright
Lift me so I see the light
2017-12-25 17:27:12
Only thing I can remember
Snow is falling... December

Add an e-Card

STORYmore...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019