Më mbaj mend (për 1 muaj)

Arjan Korkaj - Lule Ne Kurore Moj Vlore  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  2

Muzika & Orkestrimi:

Klodian Qafoku

Teksti:

Armand Trebicka

Këngë e albumit:

"Mall"

Komente

Asnjë Koment

19/09/2016

2016-09-19T13:56:18+00:00Ne sofren Vlonjate kenga na ka ftuar
Hajde more hajde le t'ja marim shtruar
Iso miq ma mbani te rinj e te vjeter
Keshtu ma do xhani mbushe dhe nje tjeter

Ref.:
Ne sofren Vlonjate kenga na ka ftuar
Hajde more hajde qe t'ja marim shtruar
Po shetit dollia o duar me duar
Se dhe historia ne kenge eshte shkruar

Moj Sofra Vlonjate vend i bujarise
Hapur e mban deren s'te pushojne miqte
Keshtu neper shekuj zakon e ke patur
Deren edhe zemren gjithmone e mban hapur

Ref.:
Ne sofren Vlonjate kenga na ka ftuar
Hajde more hajde qe t'ja marim shtruar
Po shetit dollia o duar me duar
Se dhe historia ne kenge eshte shkruar


Ky tekst u dërgua nga  Berti21
Më Shumë Këngë Nga Arjan Korkaj:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet