Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ariana Bushati - Mama Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  51

Mamaaaa
si me the qe nuk e dije
kur un qajaa
nje milion te kisha n'jet
nuk do e faljaa
me kerkove te vrapoja e ta ndaljaa
pa e pritur mu duk vetja sii

Mamaa

si me the qe nuk e dije
kur un qajaa
nje milion te kisha n'jet
nuk do e faljaa
me kerkove te vrapoja e ta ndaljaa
pa e pritur mu duk vetja sii...

nje vit tjeter lagje e vjeter
ai do zhdukej pa menduar
nje peng ne zemer
vargje ne leter
nuk kish me kohe per te vepruar

historia fliste
ajo e priste
si nje ore pa koh

me dy veta niste
ajo e donte
ai joo, dhe i lutej
TI MOS SHKO

vitet e tjera natet e reja
ai do vinte per ta kerkuar
kohet e vjetra
zemrat ne letra
nuk kish me koh per tu menduar

por un nuk doja qe ta takoja
njeriun qe priste ta harroja

Ai e donte
ajo me jo
gjaku im ishte dhe vet ajo

Mamaaa
si me the qe nuk e dije
kur un qajaaa
nje milon te kisha n jet
nuk do e faljaaa
me kerkove te vrapoja e ta ndaljaa
pa e pritur mu duk vetja sii

Mamaaa

si me the qe nuk e dije
kur un qajaa
nje milion te kisha n jet
nuk do e faljaa
me kerkove te vrapoja e ta ndaljaa
pa e pritur mu duk vetja siii...

nje vit tjeter lagje e vjeter
ai do zhdukej pa menduar
nje peng ne zemer
vargje ne leter
nuk kish me koh per te vepruar

historia fliste
ajo e priste
si nje ore pa koh

me dy veta niste
ajo e donte
ai joo, dhe i lutej
TI MOS SHKO

vitet e tjera natet e reja
ai do vinte per ta kerkuar
kohet e vjetra
zemrat ne letra
nuk kish me koh per tu menduar

por un nuk ips doja qe ta takoja
njeriun qe priste ta harroja

Ai e donte
ajo me jo
gjaku im ishte dhe vet ajo

ahhh

nuk e fal , nuk e fal
me la dhe me nuk flistee
ahh
nuk e ndal , nuk e ndal
si mundej pa ne te ikte

nuk e fal , nuk e fal
se me...

Mamaaa

si me the qe nuk e dije
kur un qajaa
nje milion te kisha n jet
nuk do e faljaa
me kerkove te vrapoja e ta ndaljaa
pa e pritur mu duk vetja siii...

Mamaaa

si me the qe nuk e dije
kur un qajaa
nje milion te kisha n jet
nuk do e faljaa
me kerkove te vrapoja e ta ndaljaa
pa e pritur mu duk vetja siii...mama


Ky tekst u dërgua nga fjoralba (floraflora)Ariana Bushati
Renditja: Top 200
Publikimi: 27/03/2014
Muzika: Ervin Gonxhi
Teksti: Ronela Hajati
Video Produksioni: Pro Video


Ariana Bushati - Mama
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mama".
3. Video është e këngës "Mama", por nuk këndohet nga Ariana Bushati.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ariana Bushati:


Komente 3