Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Arjeta Vllasa & Leotrim Kastrati - Potpuri 2014
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Potpuri 2014".
3. Video është e këngës "Potpuri 2014", por nuk këndohet nga Arjeta Vllasa & Leotrim Kastrati.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Arjeta Vllasa & Leotrim Kastrati - Potpuri 2014  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente

Asnjë Koment

18/05/2010

2010-05-18T14:26:12+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Potpuri 2014" kënduar nga Arjeta Vllasa & Leotrim Kastrati.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Selami Kolonja, Linda Hakaj, Dritëro Shaqiri & Enkelejda Arifi - Potpuri 2014

O kur kaloje nje rrug te ngusht
Po binte nje vese shi aman aman
2x

O me mire shpirt mos ishim pa e
Sa ne zemer me ke hy
2x

O porsi flutur shkon e vjen
Shkon e vjen me goj s'me flet (aman aman)
2x

O ngreji syt moj me m'shikue
Mori lule, vash e re
2x

O ne te dy kishim nji hall
Zemrat tona me i bashku (aman aman)
2x

O ne ma dac moj sa te due
Prej meje s'ke me u largu
2x

...

Dy çupa nga Struga moj
C'ma shtine sevdane
2x

O ne mos njera, tjetra moj
Mua do me marre

Jasaman amane moj, jasaman oi
2x

Dy cupa nga Struga moj
C'me kane zilin
2x

Ti ti ti n'at ane moj
Une ne ket an
2x

E pse mi the ti fjalet moj
Fjalet qe nuk jan
2x

E jasaman amane moj, jasaman oi
2x

E dy çupa nga Struga moj
C'ma kane zilin
2x

E jasaman amane moj, jasaman oi
2x

E dy çupa nga Struga moj
C'ma kane zilin
2x

...

Pse do ta mesoj, per ty moj goc, rakine
Se kur jam i dehur, moj goce, s'ta gjej dot shtepine
2x

Sa te deshti lalka ty
E kish mendjen vec te ti
Shkaketare me je ti
Per kte vere moj qe po pi
2x

Pse do ta mesoj, per ty o cun, konjakun
Se kur jam e dehur, o zemer, s'ta gjej dot sokakun
Pse do ta mesoj, per ty moj goc, konjakun
Se kur jam e dehur, moj goce, s'ta gjej dot sokakun

Sa te deshti lalka ty
E kish mendjen vec te ti
Shkaketare me je ti
Per kte vere moj qe po pi
4x

Gjyste Vulaj - Potpuri 2014

MOj sarande Moj Delvine
Moj sarande Moj Delvine
e kush ta prishi bukurine
e kush ta prishi bukurine
MOj sarande Moj Delvine
kush ta prishi bukurine

Autobuzat shkojn e vijne
Autobuzat shkojn e vijne
Moj sarande moj delvine
moj sarande moj delvine

MOj sarande Moj Delvine
e kush ta prishi bukurine
MOj sarande Moj Delvine
e kush ta prishi bukurine

Dridhe tune shamin e me lezet
si nje zan e bukur po me ndjek
e bukur eshte vallja
kur kercen sorkadhja
Dridhe tune shamin e me lezet
si nje zan e bukur po me ndjek
e bukur eshte vallja
kur kercen sorkallja

Sa her me gezime mblidhen
njerezia kur festojne
pogonishten vadhen preferojne

hidhe vallen me ngadale
syzesa por si nje njale
kur ti loz tronditet nje mahalle

Dridhe tune shamin e me lezet
si nje zan e bukur po me ndjek
e bukur eshte vallja
kur kercen sorkallja

Dridhe tune shamin e me lezet
si nje zan e bukur po me ndjek
e bukur eshte vallja
kur kercen sorkallja

Ne nje portokalle moj
te ndala un ty
lulet e limonit moj na binin ne sy

Ne nje portokalle moj
te ndala un ty
lulet e limonit moj na binin ne sy

Ngrije koken larte moj
se me dogji malli
vinte gusha jote moj
arom portokalli
Ngrije koken larte moj
se me dogji malli
vinte gusha jote moj
arom portokalli

hijet e limonit moj
lozin si sorkalle
permbi kokat tona moj
lulet hedhin valle

hijet e limonit moj
lozin si sorkalle
permbi kokat tona moj
lulet hedhin valle

e me dogji malli
vinte gusha jote moj
arom portokalli
Ngrije koken larte moj
se me dogji malli
vinte gusha jote moj
arom portokalli

Bujar Qamili & Nikoleta Vokrri - Potpuri 2014

Edhe kete nate te vasheria
Kaloi per ty mori e mire

Tashti per ty me vlon dashnia
Per zemren tande mori drite x2

Duje kete nate qe ashte e bukur
Tashti ka ardhe e nuk ashte vone

Per ty gjithmone o mori flutur
Do t'jete e shtrenjte o pergjithmone x2

Kam pase mendu se dashnia jote
S'ka me u ftofe o kurre ndonjihere

Pra edhe ti si çdo gja ne bote
Do t'i nenshtrohesh fatit te mjere x2

...

Kur me shkon si zog n'hava e
Une me ty kam ra n'sevda x2

O of aman
Aman ma ban nji derman
O of medet
Medet zemra po m'pelcet

Sille kryt shikjome me sy e
Se m'ka zan sevdja ne ty x2

O of aman
Aman ma ban nji derman
O of medet
Medet zemra po m'pelcet

Kur me shkon rruges tuj qesh e
Zemren teme ç'ma ke ndez x2

O of aman
Aman ma ban nji derman
O of medet
Medet zemra po m'pelcet
Më Shumë Këngë Nga Arjeta Vllasa:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë