Më mbaj mend (për 1 muaj)


Armendi & Kosovarja - Moj Shami E Kuqe
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Moj Shami E Kuqe".
3. Video është e këngës "Moj Shami E Kuqe", por nuk këndohet nga Armendi & Kosovarja.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Armendi & Kosovarja - Moj Shami E Kuqe  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Live 2016"

Këngë e albumit:

"Po Me Rrihet Veçme Ty"

Komente

Asnjë Koment

28/06/2016

2016-06-28T12:11:28+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Moj Shami E Kuqe" kënduar nga Armendi & Kosovarja.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Armendi & Kosovarja i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Gena - Moj Shami E Kuqe

Moj shami e kuqe moj shami e verdhe 2x
Dil moj ne dritare sa te shoh nje here 2x
Vaj vaj vaj goce ti mos qaj
Se vjen lala sonte
Lotet do ti thaj
Vaj vaj vaj vaj goce ti mos qaj
Se vjen lala sonte
Lotet do ti thaj

Moj shami e kuqe moj shami e verdh
Dil moj ne dritare se me qmende fare
Kjo shami e kuqe tregon dashurin
Kjo shami e verdh tregon xhelozin
Vaj vaj vaj goce ti mos qaj
Se vjen lala sonte
Lotet do ti thaj
Vaj vaj vaj goce ti mos qaj
Se vjen lala sonte
Lotet do ti thaj

Elizabeta Marku - Moj Shami E Kuqe

moj shami e kuqe moj shami e kuqe moj shami e verdhe (2 here).
dil ne dritare sa te shoh nje here
dil moj ne dritare sa te shoh ne here
vaj,vaj se cpo qan me lot virja unazen se nuk duroj dot
vaj,vaj vaj vaj se cpo qan me lot virja goc unazen se nuk duroj dot
hajde trandofile gonxhe mostaksti mos ja bej me hile cunit jabanxhi (2here)
vaj,vaj cuno ti mos qaj se e lag shamin nusja kuqlon te bardhe(2here)
o peruku i lales si tja bej se di tuj parti tirone cunat jabanxhi(2here)
e vaj,vaj goce ti mos qaj se erdhi lala sonte lotet te ti thaj(4here)

Valbona Mema - Moj Shami E Kuqe

moj shami e kuqe moj shami e kuqe moj shami e verdhe (2 here).
dil ne dritare sa te shoh nje here
dil moj ne dritare sa te shoh ne here
vaj,vaj se cpo qan me lot virja unazen se nuk duroj dot
vaj,vaj vaj vaj se cpo qan me lot virja goc unazen se nuk duroj dot
hajde trandofile gonxhe mostaksti mos ja bej me hile cunit jabanxhi (2here)
vaj,vaj cuno ti mos qaj se e lag shamin nusja kuqlon te bardhe(2here)
o peruku i lales si tja bej se di tuj parti tirone cunat jabanxhi(2here)
e vaj,vaj goce ti mos qaj se erdhi lala sonte lotet te ti thaj(4here)
Më Shumë Këngë Nga Armend Shala:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë