Më mbaj mend (për 1 muaj)

Arselinda - Ndjese Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8

Veten nuk e ndaloj
S´do shtirem më sikur çdo gjë do kaloj
Të gjithë po thonë se kjo e jona është lojë
Ca ndjej unë do e flas
Nuk më plas

Vetes nuk ia ndaloj
Se mes meje teje asgjë nuk do ndryshoj
Dhe pse frikë kam
Unë frikë kam
Që jo nuk do di ta mbaj

Ref.
Më fal
Kërkoj ndjesë që t´du kaq fort
Më fal
Por të të urrej nuk mundem dot
Nuk jam
Pa ty kuptim nuk kam
Po pres me të pa
Po vdes me të pa
Univers i shpirtit.S´du të humbas kohë më shumë
Fjalët e shumta prishin punë
Do ta tregoj me vepra unë
Ca du, ca du nga ty

Unë bëra sikur u sqarum
Gjasmë të dy u kuptum
Por,
Ndjenja të gënjejka
Në rrugë po të lejka
Ca du, ca du
Nga ty
Unë shumë mirë e di
Për ty ia vlejka
Me ngel dhe vet aaa
Për ty

Ref. 2x
Më fal,
Kërkoj ndjesë që t´du kaq fort
Më fal
Por të të urrej nuk mundem dot
Nuk jam
Pa ty kuptim nuk kam
Po pres me të pa
Po vdes me të pa
Univers i shpirtit.

Ky tekst u dërgua nga Mimoza9900Publikimi: 04/11/2018
Festivali: Kënga Magjike 2018
Teksti: Filloreta Raçi (Fifi)
Orkestrimi: Apollo
Produksioni: MAX Production


Komente 0


Arselinda - Ndjese
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ndjese".
3. Video është e këngës "Ndjese", por nuk këndohet nga Arselinda.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.