Më mbaj mend (për 1 muaj)

Art Abazi - N'buzët E Saj Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

A ma, a ma jep dorën ta mbaj?
Zemrën me ty ta ndaj,
Shpirtin, ëndërrat dhe jetën une ty do ti fal.

Në sytë e saj vetën e gjejë,
do ja dhezi ja genjej, ajo ish adhurim.
Si një shiritë momentet kthej, në qdo qelizë atë e ndjej, e shijoj në shpirtin tim.
Në buzët e saj merr jetë jeta ime.
Në krahët e saj gjejë shërim.

A ma, a ma jep dorën ta mbaj?
Zemrën me ty ta ndaj,
Shpirtin, ëndërrat dhe jeten unë ty do ti fal.
A ma jep dorën ta mbaj, se të du nuk kam faj.
Shpirtin ëndërrat dhe jetën unë ty do ti fal.

Bëja gjithqka mos ta zhgënjej, zemrën e saj unë mos ta thej, i kam dhënë një premtim.
Si një ditar unë ja rrëfej dashurinë që smund ta fshej që kurr sdo të ketë mbarrim.

A ma, a ma jep dorën ta mbaj?
Zemrën me ty ta ndaj,
Shpirtin, ëndërrat dhe jeten unë ty do ti fal.
A ma jep dorën ta mbaj, se të du nuk kam faj.
Shpirtin ëndërrat dhe jetën unë ty do ti fal. (X2)Nuk kemi video për këtë këngë.


Art Abazi
Publikimi: 20/06/2022
Muzika: Gent Myftaraj & Art Abazi
Produksioni: Gent Myftaraj
Rec: Gmaj7
Mix & Master: Gent Myftaraj
Directed: Art Abazi
Starring: Rreze QerretiArt Abazi - N'buzët E Saj
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "N'buzët E Saj".
3. Video është e këngës "N'buzët E Saj", por nuk këndohet nga Art Abazi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Art Abazi:


Komente 0