Më mbaj mend (për 1 muaj)


Asim Gashi - Hajredin Pasha
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Hajredin Pasha".
3. Video është e këngës "Hajredin Pasha", por nuk këndohet nga Asim Gashi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Asim Gashi - Hajredin Pasha Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.9 / Votuan:  13

Orkestrimi:

Shpeta Sound

Këngë e albumit:

"Unplugged"

Komente

Asnjë Koment

31/03/2016

2016-03-31T12:41:29+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Hajredin Pasha" kënduar nga Asim Gashi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 15 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
15

DËRGO TEKSTIN

Orkestrimi: Shpeta Sound

Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Albina Kelmendi - Hajredin Pasha

Heeeeejjjjjjjj
Hajredin pasha o po i bje o radikës
Vallo ku jan o kto malet e Dibrës 2×

He Vallo ku jan o kto malet e Dibrës
Bajn o kuvend o n'at fush o Gjoricës 2×

He N'fush o Gjoricës bash mor te kalaja
Hajredin pashen e ka gjet o belaja 2×

Kjo belaja pashen e ka gjet
Malet e Dibrës more kanë lidh besë 2×

He kan lidh besë o kan lidh o te tanë
Turkut Dibrën oh mos me ja lanë 2×

Heeeeejjjjjjjj
Hajredin pasha oh mor kry hutaqe
S'lidhet Dibra bashk mor me kërbaqe 2×

Hajredin pasha ku ma ke ushtrinë
Malet e Dibrës bashk mor mio kanë ngrije 2×

He malet e Dibrës bashk mor mio kanë ngrije
Hiq o ma pak o se 12mije
Kanë mbet në istikome oh në dhe o pa i shtie.

Daut Zenku - Hajredin Pasha

Hajradin Pasha
Heeeej
Hajradin pasha o po na bjen o Radikës
jalla ç’u bot o ju malet e Dibrës.
Jalla ç’u bot ju malet e Dibrës
boni mexhlis në atë fushë t’gjuricës

Në fushë t’gjuricës besa te kalaja
Hajradin pasheën e ka gjet belaja
Ne ket pashën belaja e ka gjet
Me malet e Dibrës deshti me lidh besë.

Me lidh besë medin e me imon
Turqve Dibrën deshti me va dhon
Hajradin pasha more kry hutraç
S’merret Dibra me gërbaçe

Hajradin pasha more kryeshnik
se s’osht Dibra selanik
Selanik as Prilep
çysh e lype ne Dibër e gjete

Hajradin pasha ku e le ushtrinë
Në fushë të Gjuricës besa mi kanë ngri
Në fushë të Gjuricës besa mi kanë ngri
Jo ma pak besa veçse 12 mij

Jo ma pak veçse 12 mij
kanë mbet n’llogore në vorre pa i shti
jo ma pak veçse 12 mij
kanë mbet në istikome në vorre pa i shti
Hajradin pasha ku e le atin,në Radik m’ka mbet i ngrati.

Hashim Shala & Tahir Drenica - Hajredin Pasha

Haradin pasha po na i bjen radikes
jalla qu ban kto malet te dibres
jalla qu ban kto malet te dibres
bajn mezhlise ne at fushe gjurices
bajn mezhlise ne at fushe gjurices

nfush te gjurices te kalaja
haradin pasha e ka gjet belaja
kjo belaja pashen e ke gjete
malet e dibres qna kan lidh bese
malet e dibres qna kan lidhe bese

kan lidh bese te tan
turqve dibren mos jau dhan
haradin pasha more kryehutaqe
srrihet dibra me gerbaqe
srrihet dibra more me gerbaqe

haradin pasha mos u bane budalle
se ne diber smunesh me hi gjalle
se ne diber smunesh me hi gjalle
o pashe more krye shenike
s'asht ba dibra selanike
s'asht ba dibra selanike

selanike o more e as prilepe
qysh e lype ne diber e gjete
haradin pash ku te kn met ty ati
ne radike me ka met i ngrati
ne radike me ka met i ngrati

haradin ku i le taborret
ne diber te madhe besa ne llogore
haradin pasha ku i le ushtrine
ne fush te dibres gjithe te grime
ne fush te dibres gjithe te grime

ne fush te dibres mi kan gri
jo ma pak veq se 12 mije
jo ma pak veq se 12 mije
jan met ne llogore ne vorre pa i shtie
jan met ne llogore ne vorre pa i shtie

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Asim Gashi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë