Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ona Vasjari - Niper Dhe Mbesa Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  21

Ne shtepin ton jetojn tre breza:
Gjyshi edhe gjyshja, niper edhe mbesa

Niper e mbesa plot shpija, na bekoi perendia
Femijt e motres si bora, te vellait si kurora

Mblidhen vellezer e motra
Sa gezim na u mbush oda
Erdhen niper edhe mbesa
Gezon halla, gezon tezja
2x

Niper e mbesa plot shpija, na bekoi perendia
Femijt e motres si bora, te vellait si kurora
2x

Femijte jan drit e syve
Njerzit per gjyshin e gjyshen
Ti gezojm e trashegojm
Se ne per ata jetojm
2x

Niper e mbesa plot shpija, na bekoi perendia
Femijt e motres si bora, te vellait si kurora
4x

Kjo shtepia jon, plot me zera jete
Niper edhe mbesa, sikur sherre blete
Niper edhe mbesa, lulet edhe shpresa
Jan gjaku i fisit qe rrjedh neper breza


Ky tekst u dërgua nga  Albafi23Ona Vasjari
Publikimi: 08/06/2019
Muzika: Valter Beqo
Teksti: Arben Duka & Armand Trebicka
Orkestrimi: Valter Beqo
Video Produksioni: MAX Production


Ona Vasjari - Niper Dhe Mbesa
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Niper Dhe Mbesa".
3. Video është e këngës "Niper Dhe Mbesa", por nuk këndohet nga Ona Vasjari.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ona Vasjari:


Komente 0