Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Aurel Thellimi & Sonila Mara - Kohe E Shkuar  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Pjesëmarrëse në

Festivali i 40-të në RTSH

Komente

Asnjë Koment

Më Shumë Nga

Sonila Mara

01/12/2001

2001-11-30T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Kohe E Shkuar" kënduar nga Aurel Thellimi & Sonila Mara.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

2m - Kohe E Shkuar

REF:
..............
................
................
................(2X)

I MBAN MEND GJONAT ZEMER
QE KAM BO PER TY
TANI SHUME NDRYSHE DO JET
SIKUR TI MBYLL SYT

GJITHCKA PRITET DHE
NDAHEMI TE DY
SINQERITETIN SKA NEVOJE ME TE THON
SE MA LEXON NE SY

NUK KA NEVOJE PER FJALE
NUK KA NEVOJE PER SHPJEGIME
ISHIN KOHET E VJETRA
KUR DEGJOJA TREGIME

HISTORI T'MANIPULUME
SHUM NDRYSHE ZEMRA IME
JO SI ME PARE
SKA ME ZEMER

ATE QE UNE PERJETOJ
PAVARESISHT SE RREZISTOJ
TI VEC PESE MINUTA
T'KESH NGA DHIMBJA QE UN KALOJ

SE ESHTE JETE REALE
S'MUND TE JETE LOJE
I THEM KTO FJALE NGA ZEMRA
DASHURINE TE TA VERTETOJ

S'KA KUSH TE TE MBAJ PRANE
KUSH TE TE LEDHATOJE
KUSH TE TE THOTE FJALET
QE ZEMREN TY TA NGROHIN

ATEHER
DO DOJA TE JEPJA VEC NJE SHPJEGIM
DEGJOJE ME VEMENDJE
DHE RUJE SI KUJTIM
NGA (UNE)

REF:
........................
........................
........................
........................ (2X)

A PO E SHEF ZEMER
SI ISHIM NE DJE
E SOT NJE DITE E RE
ME BASHK NUK JEMI NE

JE VETEM JE ATJE
KOKEN ULUR MBAN
SHTRENGON FOTON TONE
EDHE NIS E QAN

NGADALE NJE PIK LOT
BJEN SIPER FOTOGRAFIS
KUJTON CASTET
QE KURR ME S'DO TI ARRISH

TI KALOSH
TI SHIJOSH
S'DO KESH KUSH TE TE PREK
DO DO DO DUKESH BOSH

THJESHT NJE KUJTIM DO NGELI
QE S'DO TA HARROSH
NJE DRIT PERSHKON
RRUGEN VETEM BOSH

DO T'KTHEHESH NJE DITE
SADO LARG TE SHKOSH
POR DO JETE TEPER VONE
MU ATY S'DO ME GJESH

DO JEM LARG...
NJE TJETER FAT DO GJEJ
ARSYE ISHE TI
KET HISTORI TA RREFEJ

NJE DITE DO SHOHESH PAS
DHE DO THUASH O ZOT
VERTET ME KA DASHUR
PO PRAP ESHTE VONE..

REF:
................
...................
...................
...................(2X)

Jona Koleci - Kohe E Shkuar

KOHA VRET PA E KUPTUAR
EDHE IKEN SHPEJT
EH SA KEQ DO TE ME VINTE
GJURMET MOS TI GJEJ
S`DO LEJOJA ASNJE TJETER JO
ME PUTHJE TI MBULOJE
SE URREJTJEN BRENDA MEJE
NDOSHTA DO MA ZGJOJE

NESE NDONJEHERE DO ME
KUJTOSH ME NOSTALGJI
MOS U TREMB SE IKU KOHA
ESHTE VEC DASHURI
NDOSHTA DO TE PERKELEDHE ME SHUME
E ARDHMJA TY PA MUA
MOS MA THUAJ TE VERTETEN JO TI JO

Refreni
ESHTE E KOTE NUK HARROHET
CDO SEKONDE QE JETOHET
PERENDUAN AGIMET
E MBETEN VEC KUJTIMET
VJESHTA GJETHET RREZOI
GJURMET TONA MBULOI
NE VEGIME LARGOHU
NGA ENDERRIMET ZGJOHU ( TI )

Strofa 3
ECI RRUGES E VETMUAR
E PER TY MENDOJ
DO TI KTHEJA HAPAT MBRAPA
PAK TY TE SHIKOJ
DASHURIA E PERJETSHME
VEC NJEHERE NE JETE PROVOHET
DHE PASTAJ NGA NE LARGOHET
PERGJITHMONE

Refreni
ESHTE E KOTE NUK HARROHET …………
Më Shumë Këngë Nga Aurel Thellimi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet