Më mbaj mend (për 1 muaj)

Aurela Gaçe & Fatmira Breçani - Therret Prizreni Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  5

Heeej
Thërret Prizreni mori Shkodër
Hajde t'rrim se të kam motër
Merre Durrësin dhe Tiranën
Se na kshtu e gëzojna nanën
Unë thërras Pejë edhe Gjakovë
Oh Drenicë Llap edhe Rugovë
Vjen Deçani, Mitrovica
Kaçaniku e Kamenica
Vjen Gjilani e Prishtina
Ferizaji edhe Klina
Oooh, n'kët kala s'bashku të rrina

Heeej
Kur të vini, ou kur të vini
Mos harroni
Edhe Krujën o këtu t'ma ftoni
Çoni lajm në Gjirokastër
Tepelenë e Mallakastër
Has, Mirditë, Kuksin me thirrë
Thirre Korçën o me rrethinë
Thërras Tetovën o Gostivarin
Thërras Ulqinin e Tivarin
Bujanovci, vjen Presheva
Suhareka e Malisheva
Oooo ton Gollaku e Podujeva

Heeej
Kam thirrë Plavë
Kam thirrë Guci
Ooh Hot e Grudë edhe Malësi
Kam thirrë Dibrën, Ohrin, Strugën
Merre Lezhën edhe Pukën
Vjen Çamëria, vjen Janinë
Ooh lum na lum s'bashku do rrina
Manastiri ka çu fjalë
Gjithsesi unë kam me ardhë
Gjithsesi unë kam me ardhë
Ooh se për Korçë malli m'ka marrë
Po ni besë ka thanë e ki
Oooo herdokur te ju do vij-e

Heeej
Kur të vini dorë për dorë
Ooh mos harroni t'shkoni n'Vlorë
Çonja Vlorës nji porosi
Nji flamur le ta mban në gji
Të gjithë vllazën edhe motra
Eni këtu po na thërret votra
Nji kunorë bashkë ta qëndisim
Ooh nji flamur pa yll ta ngrisim
Le t'dëgjojë sot bota marë

OOO KËSHTU RRINË BASHKË O
EU POPULLI SHQIPTAR-E


Aurela Gaçe & Fatmira Breçani - Therret Prizreni
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Therret Prizreni".
3. Video është e këngës "Therret Prizreni", por nuk këndohet nga Aurela Gaçe & Fatmira Breçani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Aurela Gaçe:


Komente 0