Më mbaj mend (për 1 muaj)

Aurora Baku

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Itali 
BIOGRAFIA: Aurora Baku është një këngëtare. Më datë 2 Qershor 2019, Aurora Baku publikon videoklipin "Kjo Zemer". Më datë 10 Shtator 2019, Aurora Baku publikon videoklipin "Hajde Hajde". Muzika e këngës u punua nga Sardi Mneri, teksti u shkrua nga Naldi (Ronaldo Shtylla) & Aurora Baku, ndërsa për orkestrimin u kujdes Sardi Mneri. Videoklipi u prodhua nga kompania Chill Pro. Më datë 5 Janar 2020, Aurora Baku publikon videoklipin "Loku Im". Muzika dhe orkestrimi i këngës janë punuar ng...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Facebook

Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Eriselda Hadri

Jona Jasimi

Laura Lila

Mira Kala

Tina (Eglantina Bushkashi)

Anjeza Bicaku

Keda Braja

Eva

Albiona Kolshi

Migena Buci

Tags: Aurora Baku


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet