Më mbaj mend (për 1 muaj)

Aurorë Aliu - Buzëqesh Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


toka eshte e mbushur
me plot gjallesa
por veq per njeriun
eshte kriju buzeqeshja

i vetmi njeriu
shihet n'pasqyr
buzqeshja e bene
t'bukur gjdo fytyr

pejgamberi dashur
alejhi selam
sadaka buzqeshjes
i ka than

buzeqeeesh buzqeeesh

n'faqen e dheut
e vetmja krijes
ke ardhur ti me buzeqesh 2X

buzqeshen te paret
Ademi Havaja
qe kurr pa buzeqeshje
mos me mbet dynjaja

i vetmi njeriu
shihet n'pasqyr
buzqeshja e bene
t'bukur gjdo fytyr

pejgamberi dashur
alejhi selam
sadaka buzqeshjes
i ka than

buzeqeeesh buzqeeesh

n'faqen e dheut
e vetmja krijes
ke ardhur ti me buzeqesh 2X

buzeqeeesh buzqeeesh

n'faqen e dheut
e vetmja krijes
ke ardhur ti me buzeqesh 2X


Ky tekst u dërgua nga L.DAurorë Aliu
Publikimi: 16/09/2022
Muzika: Fatmir Muja
Teksti: Fatmir Muja
Orkestrimi: Agon Neziri


Aurorë Aliu - Buzëqesh
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Buzëqesh".
3. Video është e këngës "Buzëqesh", por nuk këndohet nga Aurorë Aliu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Komente 0