Më mbaj mend (për 1 muaj)

BB Poqi - Babillon  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Sa Për Fillim"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2000

2000-11-30T23:00:00+00:00



e terhiqnin aventurat dhe lojrat pa fund
udhtimet e largta dhe fitimet pa mund
e magjepste faraoni me gjith ato magji
enderr e saj ish babilloni dhe perendit e tij
e terhiqte bota e enderrave
jeta pa brenga shume
i donte ditet plot me diell dhe netet pa gjume

o babillon enderrat sjetojn gjithmon
o babillon shpirti i saj shtegton
o babillon enderrat sjetojn gjithmon
o babillon shpirti i saj shtegton

e magjepste faraoni me gjith ato magji
enderr e saj ish babilloni dhe perendit e tij
ajo kerkonte mbreterin e humbur ne fjal
ter bota qeshet me ze
por askudh se ndal

o babillon enderrat sjetojn gjithmon
o babillon shpirti i saj shtegton
o babillon enderrat sjetojn gjithmon
o babillon shpirti i saj shtegton 3x


Ky tekst u dërgua nga Tolushja




Më Shumë Këngë Nga BB Poqi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet