Më mbaj mend (për 1 muaj)


BB Poqi - Ti Je Vetem Nje Iluzion

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ti Je Vetem Nje Iluzion".
3. Video është e këngës "Ti Je Vetem Nje Iluzion", por nuk këndohet nga BB Poqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

BB Poqi - Ti Je Vetem Nje Iluzion  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  8

Këngë e albumit:

"Sa Për Fillim"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2000

2000-11-30T23:00:00+00:00Sonte hesht qyteti
shiu dot filloj
kerkoj shikimin tend n'errsire
qiftet rruges kalojn
me marrin per te marr
kjo nate me kujton gezimin dhe dashurin

qastet me duken shekuj
nata me eshte e gjat pa ty
femirin ma morren enderrat
e enderrat mi more ti
larg fryen era bartin pluhurin
dhe gjurmet e tua
ti shkove por kujtimi yt
jeton thell diku ne mua

Sonte hesht qyteti
shiu dot filloj
kerkoj shikimin tend n'errsire
qiftet rruges kalojn
me marrin per te marr
kjo nate me kujton gezimin dhe dashurin

qastet me duken shekuj
nata me eshte e gjat pa ty
femirin ma morren enderrat
e enderrat mi more ti
larg fryen era bartin pluhurin
dhe gjurmet e tua
ti shkove por kujtimi yt
jeton thell diku ne muaaaa

Ti je vetem nje iluzion
dhe asgje me shumee
ti je nje enderr qe me mundoj
a te kujtohem unee

Ti je vetem nje iluzion
dhe asgje me shumee
ti je nje enderr qe me mundoj
a te kujtohem unee

eeeeeee
Ti je vetem nje iluzion
dhe asgje me shumee
ti je nje enderr qe me mundoj
a te kujtohem unee 2X

Akordet:

e|-------0--------------------------------------------
B|----0p1-1-------------------------------------------
G|---2-----2----0----0--------------------------------
D|--2----------2----0---------------------------------
A|-0----------3----2----3-2-0-------------------------
E|----------------------------------------------------

e|-------0--------------------------------------------
B|----0p1-1-------------------------------------------
G|---2-----2----0----0--------------------------------
D|--2----------2----0---------------------------------
A|-0----------3----2----3-2-0-------------------------
E|----------------------------------------------------

Sonte hesht qyteti...
F / G / C /

-------------------------
-------------------------
-------------------------
----2-3-2-0--------0p3---
-3-----------3-2------0--
-------------------------

Kerkoj Shikimin ...
Am / F / G / E


Qiftet rruges...
F / G / C /

-------------------------
-------------------------
-------------------------
----2-3-2-0--------0p3---
-3-----------3-2------0--
-------------------------

Kjo nate me kujton...
Am / F / G / EmQastet duken shekuj...
Am / Em / F / G

Femijerin...
Am / Em / F / G

Lart ...
Am / Em / F / G

Ti shkove...
Am / Em / F / G


Qetu vjen solo...

tani
e|-------0--------------------------------------------
B|----0p1-1-------------------------------------------
G|---2-----2----0----0--------------------------------
D|--2----------2----0---------------------------------
A|-0----------3----2----3-2-0-------------------------
E|----------------------------------------------------

e|-------0--------------------------------------------
B|----0p1-1-------------------------------------------
G|---2-----2----0----0--------------------------------
D|--2----------2----0---------------------------------
A|-0----------3----2----3-2-0-------------------------
E|----------------------------------------------------

Sonte hesht qyteti...
F / G / C /

----------------------
----------------------
----------------------
-2-3-2-0------0p3---
-3--------3-2------0-
----------------------

Kerkoj Shikimin ...
Am / F / G / Em


Qiftet rruges...
F / G / C /

----------------------
----------------------
----------------------
-2-3-2-0------0p3---
-3--------3-2------0-
----------------------

Kjo nate me kujton...
Am / F / G / EmQastet duken shekuj...
Am / Em / F / G

Femijerin...
Am / Em / F / G

Lart ...
Am / Em / F / G

Ti shkove...
Am / Em / F / G

Riffs
Ti je vetem
E
Nje iluzion
A / G / F

Dhe asgje
E
Me shume
A / G / E

Ti je nje enderr qe me mungon
A / C / G
E


Më Shumë Këngë Nga BB Poqi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet