TEKSTESHQIP

Babeta Shahini & Rati
Fiksim Më Ngele
Lyrics

Babeta

O zemer qe kur te kam par
Per vete e vendosa te thash qe jam e jotja
Ti me dogje zjarr
Nj puthje me ma dhon se di pse po nguron

Rati

S'rrime dot te ndar
Me djeg si zjarr rrufeje, kur ti je afer meje
Zemer me beso
Me kto nazet e tua dhe me shum te dua

Babeta

Nje mij perqafime nje mij ledhatime
Thua qe te dua, qe t'i vdes per mua
Nj her te takova dhe fiksim me ngele
Se gjithmon me thua je si karamele

Rati

Nje mij perqafime nje mij ledhatime
Thua qe te dua qe t'i vdes per mua
Nje her te takova dhe fiksim me ngele
Se gjithmon per mua ti je karamele

Babeta

Shikimi yt po me rremben
Me thuaj qe s'esht enderr, ndjenja jon e embel
Ndjej qe te pelqej
Tani i puthjen tende, mes endrrave e gjej

Rati

Na lidh kjo dashni
Un ndjenjat e verteta, tek ty zemer i gjeta
Eja baby ti
Aromen tende dua te ndjej qe je me mua

Nje mij perqafime nje mij ledhatime...etj