Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bad Sight - Kujtim Një Letër (Feat. Ram Kukaj)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  24

Pjesa 1:
Gjithqka filloj kur u pam, e ni shikim ma ke fal
nat moment per ni qast, kjo zemra jem u ndal
si fillim u njoftum, e lam nesër prap me dal
sum nzike gjumi natën, tu menu me gjet naj fjal
që kur dal me ja thon, me shti non stop me kesh
kur dola m'hupën fjalt, sa mir u doke si princesh
jom kon ma i lumtri n'botë, s'di me pershkru se qysh jom ndjeh
kur jena puth kur jena prek, dashnin e kena shpreh
por mas ni kohe vetja s'je, gjithçka n'ty kish ndryshu
u m'the po du mu nda un me ty, se mo nuk jom ka t'du
i hupa krejt dhuratat, i djega fotografit
dikur ma i lumtri n'botë, tash prej mërzis qdo nat i pit
e ni dit tjetër m'erdh ni letër, kur e hapa shkrimi jot
deshta me shky po zemra m'tha, lexoje qa po t'thot
ish kon spjegimi, pse ke lyp mu nda prej meje
zemer shum shpejt ka me dek, qato s'kom dasht me kon ngat teje
s'kom dasht me t'merzit, kanceri po shkon tu mu rrit
mu mushën me lot sytë, kur e kuptova pse ke ik
u nisa për te ti, si e lexova hiq s'kom prit
kur i pash krejt tu kajt, e kuptova që ke dhon shpirt

Refreni:
T'fala lart në qiell, kurr nuk të harroj
sa her i mbyll sytë, për ty ëndrroj
Dikur ishim bashk, tash kujtim një letër
do ta mbaj gjith jetën, do ta mbaj gjith jetën

Pjesa 2:
Edhe pse mo nuk je, t'ndëgjoj njejt si dikur
edhe pse s'muj me t'prek, t'ndjej si me t'pas n'lëkur
edhe pse ti ke vdek, n'kët jetë prap jemi bashk
se gjithçka që po shoh, më kujton ty n'çdo qast
m'ka marr malli me ti pa sytë, t'fala lart në qiell
cdo dite vi te varri yt, ni lule me ta sjell
filloj me fol me ty, me ni shpres që po m'nin
shpresoj ni fjal me ma kthy, me ma hjek pak merzin
po mbaroj me lot në sy, s'ka kush mi fshin lot e mi
s'po muj me vazhdu me jetu, se po du me ardh te ti
pritum se po vi, veq fizikisht gjall kom mbet
se n'at moment kur dhe jet, shpirtnisht edhe un kom vdek
se pa ty asni sekond, une nuk po muj me vazhdu
po m'kujtohën do momente, kur ti ishe me mu
mu ka dok jeta, ai filmi që gjith e kom ëndërru
s'kom menu qe ni dit, Ky film ka me përfundu

Refreni: 
T'fala lart në qiell, kurr nuk të harroj 
sa her i mbyll sytë, për ty ëndrroj 
Dikur ishim bashk, tash kujtim një letër 
do ta mbaj gjith jetën, do ta mbaj gjith jetën
Bad Sight
Featuring: Ram Kukaj
Publikimi: 04/03/2016
Teksti: Viktamin & Bad Sight


Bad Sight - Kujtim Një Letër
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kujtim Një Letër".
3. Video është e këngës "Kujtim Një Letër", por nuk këndohet nga Bad Sight.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Kartolina (2)

1
3

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Bad Sight:


Komente 0