Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Behxhet Korpuzi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  20
  • Vendlindja:
  • Sadllar 
  • Mosha:
  • 56 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: Behxhet Korpuzi është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore rapsodike. Behxhet Korpuzi lindi në Sadllar të Drenicës dhe është rapsod me tradita. Ai këndon këngë të vjetra shqipe që ngërthejn në veti historinë dhe sakrificat e popullit shqiptar. Behxhet Korpuzi konsiderohet si bilbili i Kosovës. Kënga e tij e parë që u bë hit, titullohej "Tahir Sinani", këngë kjo që tregon shumë sakrificat e kombit shqiptar. Më datë 17 Prill 2011, Behxhet Korpuzi publikon videoklipin "Ibrahim Thaçi". Videoklipi u prodhua nga Bleri...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtareKosoven E Bojm Shqiperi (2016)

Krisen Topat Ne Pashtrik (2016)

Kosova Ka Dhan Shum Trima (2015)

Kenge Kreshnike (2014)

Prej Drenice Kushtrim Po Vjen

Drite E Prishtines E Drite E Tiranes

Filloj Dasma Në Drenicë Të Kuqe

I Shtrenjte Dhe I Dashur


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Isuf Berisha

Syrja Etemi

Zenel Zekolli

Sabit Bilalli

Rifat Mulaj

Beqir Gashi

Fehmi Kastrati

Ardijan Rusta

Florent Nushi

Miftar Meta

Tags: Behxhet Korpuzi, Bexhet Korpuzi


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet