Më mbaj mend (për 1 muaj)

Behxhet Korpuzi - I Shtrenjte Dhe I Dashur Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


I shtrenjte dhe i dashur
Atdhe je per mua
Vendi e toka ime
Zoti te ka bekuar

Vendi e toka ime
Zoti te ka bekuar

Me ty e kam jeten
Me ty e kam gjuhen
Me ty e kam besen
Per ty e rrok pushken

Per ty une jetoj e
Per ty une kendoj e
Per ty s'me lane andrrat
Ndonjihere kur largoj e

Tek ty e kam votren
Tek ty kam konakun
Heret edhe vone
Per ty e rruj gjakun

Heret edhe vone
Per ty e rruj gjakun

E provova jeten
Do dite dhe larg teje
Thelle ne zemren time
Ti ishe prane meje

I shtrenjte dhe i dashur
Atdhe je per mua
Vendi e toka ime
Zoti te ka bekuar

E provova jeten
Do dite dhe larg teje
Thelle ne zemren time
Ti ishe prane meje

I shtrenjte dhe i dashur
Atdhe je per mua
Vendi e toka ime
Zoti te ka bekuar


Ky tekst u dërgua nga  teksteshkruesi

Behxhet Korpuzi - I Shtrenjte Dhe I Dashur
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "I Shtrenjte Dhe I Dashur".
3. Video është e këngës "I Shtrenjte Dhe I Dashur", por nuk këndohet nga Behxhet Korpuzi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Behxhet Korpuzi:


Komente 0