Më mbaj mend (për 1 muaj)

Behxhet Korpuzi - Bashkimi Kombëtar  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Këngë e albumit:

"Prej Drenice Kushtrim Po Vjen"

Këngë e albumit:

"Filloj Dasma Në Drenicë Të Kuqe"

Komente

Asnjë Koment

24/07/2016

2016-07-24T16:20:33+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Bashkimi Kombëtar" kënduar nga Behxhet Korpuzi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Behxhet Korpuzi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Mejreme Kurti. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Me themel o me u dridh Serbia
E bashkume me qene Shqipnija
Jane Presheva e Çameria
Qe sa kohe ju mungon o liria

Ref...x2
Po t'i them n'toske e gegnisht
S'di gjuhe tjeter perpos shqip
Largoi duart nga trojet e mija
E bashkume e bashkume asht Shqipnija

Iliride o truall i vjeter
Krenari me ty nuk ka tjeter
Plave Guci o ku jane keto troje
Dykrenarja o mor ju bane roje

Ref...x2
Po t'i them n'toske e gegnisht
S'di gjuhe tjeter perpos shqip
Largoi duart nga trojet e mija
E bashkume e bashkume asht Shqipnija

Manastirin o e alfabetit
Nuk e luajti o as krajli as mbreti
Ki kujdes o me troje t'mija
E bashkume o mor asht Shqipnija

Ref...x2
Po t'i them n'toske e gegnisht
S'di gjuhe tjeter perpos shqip
Largoi duart nga trojet e mija
E bashkume e bashkume asht ShqipnijaMë Shumë Këngë Nga Behxhet Korpuzi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet