Më mbaj mend (për 1 muaj)

Behxhet Korpuzi & Lulzim Shala - Syl Rezalla  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

Më Shumë Nga

Lulzim Shala

22/12/2016

2016-12-22T15:12:58+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Syl Rezalla" kënduar nga Behxhet Korpuzi & Lulzim Shala.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Behxhet Korpuzi & Lulzim Shala i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Hashim Shala & Tahir Drenica - Syl Rezalla

kush po ngjitet nalt ne ato ara
vjen qaushi qark qai syl rezalla
nuk jam lop mem grah perpara
mu m'thon syl rezalla
a syl rezalla atin me pupa
ty qaush te vrat buka
te vraft buka te vraft sajgia
t'ka rrit nana ne tesha te mia
e te ka la nana te t' harrunue
dojke nana pak fort se mue
a ty qush tkum besue
a srujshna qik prej as grue
ty qaush te vraft buka
a kujtofte qe tuta
qe ti fola nja dy fjala buta
ne dakik qysh ka kris pushka
plot teneqe besa na u mush fusha
na u mush fusha na u mush ara
fort bertet syl rezalla
e syl rezalla qpo bertet
po u bertet syl shokve te vete
ejani shok ta shtim ne nermjete
te ia lajm rrogen me kai fisheke
e vran qaushin me nja 7 e 8
e na u nis lufta keq me luftu
e ati i syles keq koka plagu
spo mujka prej veni me lue
shokve syla te vet ju ngermue
ejani shok ta shtim nermjete
tan tja dham te shkretit kai fisheke
ndore t'huj i shkreti mos t'na mjete
a syl rezalla djali cka po me ban
po i merr shokt ne shpi po i qon
nana djalin atehere po e qorton
po e qorton sylen e ama
pse nuk ike po i thot syl lum nana
kesh i lige nana me dhimti kama
me pas ik, nana sum knohet sot kanga

Fatmir Bajra - Syl Rezalla

Aaaa kush po zdhirgjet o more ne qato Ara,
O me Shok te vet o more Syl Rezalla,
O jan qu heret o more Syla e Rama.O Syl e Rama heret kokan que. O kokan vesh o kokan shtrengu, o mir me Arme kokan qatallue.
O te ni Mik o se pari o me que.
O kan marr rugen o jan o tfillu, o ne Lluga te Hades o kur kokan shku o ne at Qaushin o koka kan o Taku. O aj Qaushi o ju ka dal o perpara, o za ku je po i thot Syl Rezalla, o na ka than o more Urdhnin Pasha, o neve Pasha o na ka Urdhnue o kan me Arme o nuk ban o me leshue, o drejt ne Saraj te Pasha duhet o me shk.
O Syl Rezalla Qaushit ju dertu o te baj Rigja o Qaush o mem Lshue, o te ni Mik o se pari jam o tuj que, o nuk don Qaushi kur qysh Sylen o me lshue.
O Syl Rezalla Qaushit ju ngermu o prap po te tham more Bir te vraft Buka, o te vraft Buka Djalo te vraft o Sajgia, o te rrit Nana Qen me Tesha te mia o ne Tesha te mia Nana ty te ka ndrru, o ner ni mloj o ke fjet o me mue.
O ne tem Lotje Nana ne Fllanik te ka que. O tamel te dhenve Pershesh te ka marue.
O te thirrshin Fmija BAC ty sikur mue. O krejt Havalen prej teje e kem Shplue. O nuk patem Qik per ty e as Grue o tasht je dan ne Udhe me ke ndalue, aa Qaush more Bir te vraft Buka a mos kujtove Qen more se tu tuta veq se ti Fola nja dy Fjal o te Urta.
O ne at moment o kersiti Pujushka o krejt teneqe na u ka mush o Fusha o na u mush Fusha hajde mor na u mush Ara, te madhe bertiti Trimi Syl Rezalla, o Syl Rezalla bo bertete o ju n´germojke Syla Shokve te vete o qitnja Rrethin na ti shtim o ner mjet e tja lajm Hakun me ka ni Fishek o Vra Qaushi me nja 7 a 8 o i Ati i Syles ish kan Varru shum keqe o ju n´germojka Syla ni Shokut te vete.
O me ja jep Atit o ni Fisheke o ne Dor te huj o Ati mo zdo te mjet e.
O Syl REzalla o po shkon o ne Shpi o te vete,
O per Qorton Sylen Nanen e vete,
O pe Qorton o Sylen e Ama,
Po pse nuk ike bir Syl o Lum Nana,
O kesh o Lig oj Nan o me dhimke Kamba,
OOOOO me pas ik moj Nane nuk mu kish knu sot Kanga aaaaaa iiiii
Më Shumë Këngë Nga Behxhet Korpuzi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet