Më mbaj mend (për 1 muaj)

Berat Krasniqi - Mentor Humolli Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Po ku je o Mentor trimi
Pyetë, Kosova dhe Shqipëria
Yll qendrese djal nga LUPQI
Gjakun tënd deshti LIRIA.

Po pyet Llapi për Mentorin
Në Koshare derdhi gjakun
Jam betue n'palë Flamurit
Motrës sime do ja marr hakun.

REF.
Zeri yt në Degë të këngës
Në shpirtë e n´zemër rri pran sofrës
Ku ta gjej varrin që të mbanë
N´Lupç, e ke pran varrit të motrës.

-II-
Ku të Gjëj, o Mentor Humolli
Her në Llap, her në Koshare
Pushka jote flakë baroti
Vepra jote shumë e madhe.

Për Koosvë, ke dashtë me vdekë
Liria me ty themelet mbolli
Permedore e gjallë ke mbetë
Flamurtar,Mentor Humolli.

REF.
Zeri yt në Degë të këngës
Në shpirtë e n´zemër rri pran sofrës
Ku ta gjej varrin që të mbanë
N´Lupç, e ke pran varrit të motrës.


Ky tekst u dërgua nga Berat KrasniqiBerat Krasniqi
Publikimi: 20/05/2016
Muzika: Burim Krasniqi
Orkestrimi: Burim Krasniqi


Berat Krasniqi - Mentor Humolli
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mentor Humolli".
3. Video është e këngës "Mentor Humolli", por nuk këndohet nga Berat Krasniqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Berat Krasniqi:


Komente 0