Më mbaj mend (për 1 muaj)

Berat Krasniqi - Rexhep Dhe Beqir Rexhepi (Dëshmorë) Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Moj Drenic luften se ndale, Gjak lirije brez pas brezi
Trima rrite n’kull e n’male, Hej burri pushkes Ajet Qirezi

Jam betu para flamurit, dot luftoj per vatan
Amaneti qe lekund gurin, hej eshte n’Qirez e asht n’Likoshan..

Hej ne Qirez lindi Ai burr, fjal e bes i ka shqiptari
Në UÇK Beqir Rexhepin, O kshtu ka than Adem Jashari,

Erdhen shkijet n’Likoshan, I pret n’ball Rexhep Rexhepi
Toka u rreshk Plot me gjak,o pa nderpre veq plumba shkrepi

Filloj dasma n’Likoshan, per kto troje dot marr hak
Amanet lufta tvazhdoj, hej per liri duhet derdh gjak

Ban gajert migja Rexhep, nipi yt me pushk dhe kang
Kush tja msyn n’Drenic me ardh, hej eshtrat ktu ka me ilan

Hej.. Iken shkijet erdh pranvera, Gjaku i tyre per Liri
Nuk e lan shkaun te dera, oo e dhan jeten per Liri

Moj drenic me djell dhe han, nhistori gjithmon ke mbet
Sot Beqiri me migj tvet, o permendore e gjall perjet
Sot Rexhepi me nip tvet, o permendore e gjall perjet


Ky tekst u dërgua nga I.KrasniqiBerat Krasniqi
Publikimi: 13/02/2018
Muzika: Burim Krasniqi
Orkestrimi: Burim Krasniqi


Berat Krasniqi - Rexhep Dhe Beqir Rexhepi (Dëshmorë)
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Rexhep Dhe Beqir Rexhepi (Dëshmorë)".
3. Video është e këngës "Rexhep Dhe Beqir Rexhepi (Dëshmorë)", por nuk këndohet nga Berat Krasniqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Berat Krasniqi:


Komente 0