TEKSTESHQIP

Besjana Kertusha
Dashni
Lyrics

I pyta zogjt per ty
a te kane pa?
Dhe pse nje dakik
kem qe jena nda
Se sun rri dot pa ty
magji te jem,
tash do tja them krejt botes
se te du se
Se sun rri dot pa ty
magji te jem
se te du se

ma deshti zemra mu ket dashni
oh sikur hanen qe do dielli
ma kalli zemren ma ndezi flake
o ma merr shpirtin o pak nga pak(2x)

edhe ne te dy jemi ne
kur jam me ty ndihem permbi re
vallzo e jo nuk ndalem me dashni
tash jemi ne te dy,tash jemi nji
vallzo e jo nuk ndalem me dashni
tash jemi ne te dy tash jemi nji

ma deshti zemra mu ket dashni
o sikur hanen qe do dielli
ma kalli zemren ma ndezi flake
oh ma mer shpirtin o pak nga pak(3x)