TEKSTESHQIP

Besmir Metani
Engjell A Djall
Lyrics

(10x)
(Tu tubani)

Me ty nuk dashurohem
e lexoj ne syte e ty
me ndjek pas
je engjell a djall
ti afrohesh dhe largohesh
do ti zemren te ta jap
do te rrembej une ty vajze do te marr

Nuk ka cast qe smendoj si jetoj une pa ty
e papritur ti kthehesh serish

(refreni)
Mbase sot di gjithcka per ty
me trego ti dashurine
neser do te jete teper vone
hajde pra ma trego ti.
Mbase sot di gjithcka per ty
me trego ti dashurine
engjell a djall une nuk e di
hajde pra ma trego ti.

Zemer mos me thuaj
se pa mua nuk jeton
smund ta luash me mua kete loje
e di se shume te dua
dhe ti shpirtin ma kryqezon
do ta shuaj zjarrin qe me pervelon

Nuk ka cast qe smendoj si jetoj une pa ty
e papritur ti kthehesh serish

(refreni)
Mbase sot di gjithcka per ty
me trego ti dashurine
neser do te jete teper vone
hajde pra ma trego ti.
Mbase sot di gjithcka per ty
me trego ti dashurine
engjell a djall une nuk e di
hajde pra ma trego ti.

(8x)
(Tu tubani)

Mbase sot di gjithcka per ty
me trego ti dashurine
neser do te jete teper vone
hajde pra ma trego ti.
Mbase sot di gjithcka per ty
me trego ti dashurine
engjell a djall une nuk e di
hajde pra ma trego ti.

DËRGOI:
INFO
Muzikën e këngës e kompozoi Jetmir Mehmeti, ndërsa teksti është një krijim nga vetë artisti.