Më mbaj mend (për 1 muaj)

Blerina Braka - Bija Nenes Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Ça ti bej kësaj zemres ate
Qe m'puth me mbaj inate
E vogël, e madhe
Me këto shoqet lere fare
S'je e vogël je e madhe
E vogël, e madhe


Buzëqeshin nena dhe babanë
Ah moj bija bija nenes
Mbesa ime edhe teze e zemrës
Ai qe te do te do te marre
Ah moj bija bija nenes
Mbesa ime edhe teze e zemrës
Ai qe te do te do te marre


Ta marrë moj nene
Ta marrë mos e marrë

Kur me puth si e madhe
Tunde toka ndize zjarre
E vogël, e madhe
Mos me jepin mendjen fare
Dashuria genjeshtare
E vogël, e madhe


Buzëqeshin nena edhe baban
Buzëqeshin nena edhe baban
Ah moj bija bija nenes
Mbesa ime edhe teze e zemrës
Ai që te do te do te marre
Ah moj bija bija nenes
Mbesa ime edhe teze e zemrës
Ai që të do të do te marre


Ta marrë moj nene
Ta marrë mos e marrë


Ah moj bija bija nenes
Mbesa ime edhe teze e zemrës
Ta marrë moj nene
Ta marrë mos e marrë


Ah moj bija bija nenes
Mbesa ime edhe teze e zemrës
Ai qe te do te do te marrë
Ah moj bija bija nenes
Mbesa ime edhe teze e zemrës
Ai që te do te do te marrë
Blerina Braka
Renditja: Top 200
Publikimi: 01/12/2022
Muzika: Aurel Thellimi & Mario Bregu
Teksti: Aurel Thellimi
Orkestrimi: Mario Bregu
Video Produksioni: MAX Production


Blerina Braka - Bija Nenes
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Bija Nenes".
3. Video është e këngës "Bija Nenes", por nuk këndohet nga Blerina Braka.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Blerina Braka:


Komente 0