Më mbaj mend (për 1 muaj)

Blerina Dibra - Baba Jem Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


M’than banu e fort
Baba jet t’ka ndrru
Trupi mu ba akull
Taksti m’ka lshu

Vdekja jote babë
Zemrën ma ka tha
Inshallah për hjekat
Hallall naj ke ba
Bab qofsh i xhehnetit
Loqka jem, baba jem

Refren:
Baba jem, më mungon
Askush nuk t’zavendson
Me lot n’sy, me ke lan
S’kam me bab, kujt me i than

2x
Pusho bab i qet
Zoti t’mëshiroft
E ne boten tjeter bab
Me t’mira të gzoft

Haku jot o bab
Është aq shum i madh
Na ke dhan shum, shkove
Me qefin te bardhe
Borxh t’kemi gjithë jetën
SHPIRTI JEM,BABA JEM.


Ky tekst u dërgua nga Trafa jote ❤️Blerina Dibra
Publikimi: 15/04/2022
Muzika: Xheni Meçe
Teksti: Ejup Shabani
Orkestrimi: Xheni Meçe
Video Produksioni: North Production


Blerina Dibra - Baba Jem
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Baba Jem".
3. Video është e këngës "Baba Jem", por nuk këndohet nga Blerina Dibra.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Blerina Dibra:


Komente 0