Më mbaj mend (për 1 muaj)


Bloodychuck - Mos M'prek N'qytet

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mos M'prek N'qytet".
3. Video është e këngës "Mos M'prek N'qytet", por nuk këndohet nga Bloodychuck.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Bloodychuck - Mos M'prek N'qytet  (Feat. Ke$h, Gjiko & NEC)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Këngë e albumit:

"Trefish Greenzone"

Komente

Asnjë Koment

Featuring

Gjiko

Featuring

NEC

24/02/2011

2011-02-24T14:41:56+00:00Yo BloodyChuck drop that mothafucka
this' your big homie Plies
fuckin' with the big homie man
BloodyChuuuuuck babyyyyyyyy

Chorus:
Mos m'prek n'qytet (eyyy)
mos m'prek n'qytet (bloodychuck)
mos m'prek n'qytet-et -et (aka Richard The Lionhearted)
mos m'prek n'qytet (brrrrrraaaaaa)
mos m'prek n'qytet (bloodychuck)
mos m'prek n'qytet-et -et (KESH)

KE$H:
I cilli rrugt si mos me pas shpi
thirrem mbret t'rruges se rruga m'ka rrit (eyyy)
kur shkeli n'asfallt t'Karagaqit me reebok
ja ndij dashnin pi' zemres t'madhe t'BloodyChuck
kur kapuqin e kthej edhe cillna n'korz
jom me Gjikon jaro gjiganta qe s'ngjohin dro
kur shtrengohna me ndi egersin e rruges
GDK me veti, hi n'mahall t'Dukes
Mi ndi dhimt e rrites kthehna n'Asllan Qeshme
me Kachen mbas t'rrehmes i perzejshim shkijet me t'keshme
jom kthy n'039, edhe pse lufta m'ka shti rrugt mi lon
mos m'prek n'qytet se per Peje ti qmontoj pjest e trupit zoll

Chorus II:
Mos m'prek n'qytet (eyyy)
mos m'prek n'qytet (bloodychuck)
mos m'prek n'qytet-et -et (rruga m'ka rriiit)
mos m'prek n'qytet (brrrrrraaaaaa)
mos m'prek n'qytet (bloodychuck)
mos m'prek n'qytet-et -et (Gjikooooo)

Gjiko:
Nese nuk boj per Peje, per kond kari me bo?
ton e shitet shpirtin para se me shit e lo
me shkel kond kurv? sa t'jom gjall kurr jo
evlad' jon ka m'rriten qaty ku bon dreqi vo
'Peja Zulle' ahaa, qaty jom arrush
leprave, pacovave jom ka ju lo rimat n'gush
gati krejt i hupa se kesh tu dek unit
me 'luanin' u takova m'ka shti me korr ara t'grunit
kom prit me m'dasht n'Peje, jon ka m'dojn n'Tetove
me rrandsi osht qe po kthehet repi opet n'Kosove
mu shty me mu jaro, t'garantoj se ki let
barkin ta qeli shallter kur t'bi me vinchesterk

Chorus III:
Mos m'prek n'qytet (eyyy)
mos m'prek n'qytet (bloodychuck)
mos m'prek n'qytet-et -et (per kond kari me bo?)
mos m'prek n'qytet (brrrrrraaaaaa)
mos m'prek n'qytet (bloodychuck)
mos m'prek n'qytet-et -et (he familen)

NEC:
e kom un gilanin, e kom un prishtinen
mos mu bo mu mangup se kta ta qi'en g and g'en
qe 3 vjet n baushtell bone both me ardh n gilan
garant ke prit si perpara me pas ktu italian
edhe ni sen tjeter pe qes n leter mos tni tu thon gjoni
se kta tmit ti nxjerrin syt e ti shtin n tegell fafaroni
per neve ska done deal, tash nisja rrenat mjelli
po bon gangsta a n refren po tkno njoni si r kelly
edhe n beat t dj khaled, e boj ma sick se nelly
ju ma dance se belly, un ma metal se heavy
kur menoni me m nal doni me m nal duni me m nal me qyk t alltis
si nifar vakti ma perpara t kallet kerri para shpis

Papoose:
Right now you're in the mix
with Kosova's King BloodyChuck
Thug-A-Cation, Papoose on tha set

BLOODYCHUCK

cuz, cuz, cuz, cuz, cuz, cuz we tha best in this

Chorus IV:
Mos m'prek n'qytet (eyyy)
mos m'prek n'qytet (bloodychuck)
mos m'prek n'qytet-et -et (kta ta qi'en g and g'en)
mos m'prek n'qytet (brrrrrraaaaaa)
mos m'prek n'qytet (bloodychuck)
mos m'prek n'qytet-et -et (KES


Ky tekst u dërgua nga Lummsahitti.
Më Shumë Këngë Nga Bloodychuck:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet