Më mbaj mend (për 1 muaj)


Bohemi - Le Tshofin E Tnin
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Le Tshofin E Tnin".
3. Video është e këngës "Le Tshofin E Tnin", por nuk këndohet nga Bohemi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Bohemi - Le Tshofin E Tnin  (Feat. Xhevi)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente

Asnjë Koment

15/03/2011

2011-03-15T17:22:39+00:00Bohemi :

boma gati dhe nji se sonte po na pihet pak ma shum
ti dridh e dridh sa tket jointa pa fun
ti prit e prit der sa un tfutna nbeat
se kur vjen bohemi whaot whaot shum ju folin syt

ja ku po vi me stil pak si me hehe
ja ku po shkel siper tki kti biti hehe
ja si po tvi me shum tvertet tbetum perjet
otr -. historin e bojm ne

se spo du me thon kush se tgjith e din kush jom
kuptohet se ca thom se ku do e verteton
kuptohet se si jam rrit e verteta po fol nbeat
qyteti e katuni lagja ime ku jom rrit

se ngai her them me men a mkuptojn se ca po them
a lexojn ate qe shkruj a vec e ngjojn pa u menu
se su vje mir kur shofin dikon ma nalt se veten
se sdin me nda me pas dicka ma tmir per jeten

Ref:

Le tshofin e tnin prej rrepit qe bim
Msim per rinin anemban tgjith shqiprin
Kta le tshofin e tnin prej rrepit qe bim
Msim per rinin anemban tgjith shqiprin

Xhevi :

Sma mer menja se drejt po i futesh
Plot tmira plot tkqija e zhdukesh
Ka renci shum shtrengimi dores
Nqofsh gabim tvret shkelqimi kurores

Me bo hap para slej jam un qe vlej
Famen ta marr po shokt nuk i lej
Tgjith ka pak me bo dicka tmadhe
Po tmysin hallet po dalin prej vallje

Sa duken e zhduken shum emra kalohen
Jan sot nuk jan neser harrohen
Kena me ngel do trondisim boten
Vargjet e tona kudo marrin voten

Boj hip hop se kam stil jetes undegrounde
Qe kaq vjet tu pru rap un tu pru sound
Tgjith veshin knej pak ma knej
Femna tu cmen e djem qe po e thejn

Ref:

Le tshofin e tnin prej rrepit qe bim
Msim per rinin anemban tgjith shqiprin
Kta le tshofin e tnin prej rrepit qe bim
Msim per rinin anemban tgjith shqiprin

Bohemi :

le tkerkojn sa dojn e kom thon ni her ne prap e thom
ske me gjet si stilin ton ske per tngju rapi jon
ska me pushu sikur tcohen tgjith inacit nkom
vec ather.kur tnalen rrezet e diellit pergjithmon

se nuk e bojm per nom se kshu osht gjaku jon
se sjena si do plena qe kerkojn me lcu zo
naper intervista thu ti pale - gjoja ckan bo
ftyrat e prishme me gishta gjoja se cjan tu thon


Ky tekst u dërgua nga Otr - Die Slow   Djal1Keq
Më Shumë Këngë Nga Bohemi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë