Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bojken Lako - Perse (Feat. Crazy Girl)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  15

Crazy girl:
Pa care koken fare (3x)

Bojken lako:
Perse nuk Vjen,
O dite e bardhe eja,
Eja me shpejt,
Une po te pres, nuk vdes
Deri kur keshtu, ne erresire
Lind nga perendon
Ne pse na harron?!

Kishim shume mbreterira,
Punuam shume perse,
Gjithcka na shkoi ne lume,
O dite e mire ku je?!
Eja me shpejt,
Une do te pres,
Gjithcka ndricove,
Ne pse na harrove?!

Hej O shqiptar
Dhe njehere harroje
Cfare kaloi
Eja te mesojme dhe me pas,
Me pas te trashegojme
Hej O shqiptar
Cfare kaloi dhe sot,
Kaloi, harroje
HEJ O SHQIPTAR, GJITHMONE
GJAKUN QE TE ZJEN TI ZGJOJE

[Instrumental break down]

Crazy girl:
Dua, dua, dua, dua
Fame edhe para'
Nje makine te bukur shume
Qe askush tjeter nuk e ka!
Por une dua
Gjithashtu qe te kem
Kredi bankare,
T'i prish te gjithe leket
Une pa care koken fare
Ndonjehere me vjen
Nder mend te vjedh
Ndonje banke.
Pistoleten mbushur plot
Policit t'ja bej "bamp"
Ndonjehere me vjen
Ndermend qe te vjedh edhe
Nga shteti se kete gje e ben
Dhe shume iu rrit buxheti

Pa care koken fare...

Bojken lako:
Hej O shqiptar
Dhe njehere harroje
Cfare kaloi
Eja te mesojme dhe me pas,
Me pas te trashegojme
Hej O shqiptar
Cfare kaloi dhe sot,
Kaloi, harroje
HEJ O SHQIPTAR, GJITHMONE
GJAKUN QE TE ZJEN TI ZGJOJE


Ky tekst u dërgua nga Genti lakoBojken Lako
Featuring: Crazy Girl
Publikimi: 01/12/2004
Muzika: Bojken Lako & Genti Lako
Teksti: Bojken Lako & Crazy Girl
Orkestrimi: Genti Lako


Bojken Lako - Perse
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Perse".
3. Video është e këngës "Perse", por nuk këndohet nga Bojken Lako.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Bojken Lako:


Komente 0