Genti Lako
Genti Lako

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}Biografia

BIOGRAFIA: Genti Lako është një këngëtar dhe autor këngësh shumë i njohur. Viti 1994 (16 vjeç) - Realizimi i 2 (dy) albumeve rock në bashkëpunim me Jess Studio. Viti 1996 (18 vjeç) - Ai fillon të punojë si kompozitor. Ai kompozoi për grupe të ndryshme rock. Viti 1997 (19 vjeç) - Për një periudhë 6 muaj ai punoi në një studio muzikore në Greqi, studio bashkëpunuese me Sony Music, si asistent ekzekutiv i instrumenteve audio dhe muzikorë si piano, kitarë etj… Periudha 1999 - 2004 - Ai filloi të punojë si prodhues muziko...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 0